Wpis z mikrobloga

Mam w mieszkaniu skrzynkę techniczną. W środku modem światłowodowy, router ethernet, gniazdo zasilania, kable ethernetowe i kable koncentryczne. Mało miejsca bo każde urządzenie ma swój dedykowany zasilacz (o innym kształcie i kącie umieszczenia bolców), co wiąże się z koniecznością stosowania rozdzielaczy. Generalnie straszny bajzel, a potrzebuję wpiąć tam kolejne urządzenie. Wymiana skrzynki na większą nie wchodzi w grę, tak samo jak dorzucenie kolejnej.

Znacie jakiś patent na zmniejszenie ilości zajmowanego miejsca? Istnieje może jakiś regulowany zasilacz z wieloma wyjściami? Taki, który podłączyłbym do gniazda zasilającego, a z zasilacza wyprowadziłbym kable do poszczególnych urządzeń (rezygnując z oryginalnych zasilaczy).

Mogłaby to być nawet sama płytka elektroniczna. Zrobienie pudełka to już mniejszy problem. Byleby miało wyjścia regulowane.

#telekomunikacja #zasilacz #siecikomputerowe
  • 6
@Distrust: Ale możesz podpiąć kilka urządzeń po jedno wyjście, tylko żeby miał tyle amper ile razem te urządzenia. A regulować napięcie po co chesz? No chyba że jedno urządzenie ma zasilanie 5v a drugie 12 to musisz dwa osobne zasilacze
Masz tam coś zasilanego innym napięciem, niż 12V


@Jarek_P: Tak. Na pewno jedno z urządzeń jest na 5V.

Router MikroTika zadowala się szerokim zakresem napięcia wejściowego, więc dla niego 12V powinno być ok. Później sprawdzę resztę urządzeń. Może się uda z takim zestawem jak proponujecie - takie rozwiązanie by mi odpowiadało. Dzięki.