Wpis z mikrobloga

#kawa #ekspresdokawy
Hej,
Szukam ekspresu do kawy. Automat do kaw mlecznych. Już prawie kupiłem Delonghi ale wyczytałem, że te pojemniki na mleko się zapychają a serwis producenta to parodia przy gwarancji.

Jak w takim razie oceniacie Melitta CI TOUCH F63-101 EU lub jakaś Nivona np 842?

Im więcej grzebie tym większy mętlik w głowie. Zależy mi na kawach mlecznych (kawa z mlekiem, latte machiato, jakieś flat white itp). Do tego trwałość, łatwość serwisowania. Jura jest poza moim budżetem bo najtańsza to 4.5 klocka.
  • 8
@Ruszylem_dupe jak z miesiąc temu szukałem ekspresu dla teściów, to w zależności od budżety takie coś mi wyszło:

1700 - melitta latticia F30
2200 - nivona 756
2550 - Siemens eq6 s300
2900 - nivona 821
4000 - jura e4

ta 821 mi się mega podobała, ale wtedy poszli budżetowo i wzięli melitte. ale w sumie też się sprawdza jak na ich potrzeby.
@Ruszylem_dupe mam delonghi 355 nie słyszałem o problemach z zapychaniem się czegokolwiek, od ponad dwóch lat robi naprawdę dobra latte/kapuczine/flat white. Widziałem ze można ostatnio trafić jakieś fajne promki typu 2k ziko co moim zdaniem jest konkurencyjne
Ja mam melitte ci touch od listopada, działa, może po tym czasie głośniej czy coś albo to moja nadwrażliwość na ten sprzęt. Prosty w obsłudze, kawy masz przypisane do panelu dotykowego (można ilość moc etc tych przypisanych zmienić na stałe pod siebie). Mleko idzie przez rurkę bo tak chciałem choć na dziś nie wiem czy to lepiej, że ekspres zaciągnę te mleko w głąb siebie niż system zewnętrzny - czystość. Po robieniu
@alicjawkrainiemarow: dzięki za info. Da się tam rurke bezpośrednio do kartonu z mlekiem wsadzić? Jak mam filtr (dzbanek) to ekspres pozwala na nie instalowanie dodatkoweo filtra w dzbanku? Jakie są finalnie kawy w CI Touch? Nie mogę znaleźć pełnej listy. Widzę tylko wymienione 4 w sklepach z ifnormacją, że jest ich 10 do wyboru.
@Dumpster: Dzięki. EQ6 s300 rozważałem, ale odpadł bo analizie. Już nie pamiętam dokładnego powodu. Kojarzysz czy Nivona ma rurke do kartonu z mlekiem? W ogóle wyczytwałem i wysłuchałem na YT, że Melitta to tak troche lepiej niż Nivona, a jak przeglądam peppera lub sklepy to Nivona na ogół jest droższa i stawiana wyżej.
@Ruszylem_dupe: Kawy to jako główne przyciski na panelu:

Espresso, cafe creme, cappuccino, latte macchiato, piana mleczna/mleko, gorąca woda

A ukryte w „moje przepisy”:

Ristretto, lungo, americano, espresso macchiato, caffe latte, cafe Au lait.

Tak, działa bez filtra wody (ja tak mam - mam dzbanek filtrujący) wtedy ustawia się twardość wody jaka się ma.

Tak, jest rurka którą wkładasz do kartonu bezpośrednio, można kupić taka lance z metalu wtedy wbijasz w karton