Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie kultura picia, ogólna akceptacja i przyzwolenie na zasadzie: "jak nie pijesz, to donosisz". Idziesz na imprezę, to koniecznie alkohol, jak jakieś spotkanie, to alkohol. "Zdrowie wasze w gardła nasze". Nie pijesz? O mamy kierowcę! Jesteś chory? Ze mną się nie napijesz? Jak ma być normalnie, jak mentalnie jesteśmy wschodem. #alkoholizm #alkohol NIE #pijzwykopem - nawet tag jest pod chlaństwo.
poliszbojfrend - Rozwala mnie kultura picia, ogólna akceptacja i przyzwolenie na zasa...

źródło: alkohol

Pobierz
  • 10
@poliszbojfrend: trochę rel. Wychodzę z ludźmi z pracy na integrację? "No jak to gdzie, do baru". Przychodzą znajomi na film/planszówki? "A masz coś mocniejszego? Nie? To przyniesiemy". Moi rodzice w weekend? "Przecież weekend jest od tego, żeby się napić". I to właściwie powód dla którego nigdy nie tknęłam alkoholu i nie zamierzam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@poliszbojfrend: ja kiedyś jak poszedłem do kumpla i namawiali mnie na picie (nachalnie) to tak się wkurzyłem że już 3-5 lat nie piję (szczerze straciłem rachubę bo tak bardzo mam te aktywność w dupie), a dodam że w tym momencie mam 23 lata więc tak naprawdę cały okres mojej abstynencji przypada na czas o którym wielu ludzi mówi "na studiach nie da się nie pić"