Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uważam, że obraz z nowych ps vr2 to nie jest żyleta? Rozczarowałem się po zakupie, dla mnie jakosc to takie coś jak tlou na ps3. Grając w horizona widzę rozmycie, jak i taka lekka mgłę - miałem zbyt duże oczekiwania po recenzjach? w demie RE:Village było jeszcze gorzej z jakością obrazu

nawet menu konsoli rozczarowuje, myslalem ze brudne soczewki xd słaby egzemplarz może?
#ps5 #psvr2
  • 8
@glos_zenady: Całkiem możliwe, że współczesne, duże ekrany OLED 4k rozpieściły Cię na tyle, że uważasz obraz w PSVR2 za mało atrakcyjny. Jak kolega @Turczyk wyżej wspomniał, przepaść i jednocześnie ewolucja względem pierwszej generacji PSVR jest ogromna, ale nie masz porównania.

Co do ostrości istotne jest jednak odnalezienie perfekcyjnego sweet spota, co wcale nie jest takie proste, zwłaszcza, że w przypadku soczewek Fresnela, punkt ten jest co do zasady bardzo mały i
@Smartek dzięki za odpowiedź, faktycznie przyznaje ze ten sweet spot ciężko złapać, a jak już się uda to łatwo go stracić przez delikatnie przesunięcie gogli.. dla mnie to za dużo zabawy z tym :p

porównanie mam tylko z pierwszym oculusem wiele lat temu, myślałem że będzie faktycznie petarda obraz jak na monitorze :D

pozostałym również dzięki za odp!
masz ostrość taką jak oled 4K tv?

@Ponury_przegryw: XDDDDD
Ok niektórzy to naprawdę mieli zbyt duże oczekiwania. Ludzie, na żadnym VR nie będziecie mieć takiego obrazu. Od takiej technologii dzieli nas jeszcze podejrzewam około 5-10 lat.