Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem pralki i suszarki do nowego mieszkania. Czy macie jakieś sprawdzone typy marek? Zastanawiamy się wraz z różowym nad LG albo Samsungiem. Na korzyść Samsunga przemawia fakt ze ich pralki maja możliwosc dorzucenia prania w tracie. Zaś LG ogólna renoma (chociaż ostatnio słyszałem że jak się cos #!$%@? to koniec). Natomiast Beko, Candy to syf i nie tykać.

Zechcecie podzielić się swoimi doświadczeniami?

#pralka #suszarka #kiciochpyta #lazienka #remontujzwykopem #pralki #lazienka
  • 21
@DobrzeiSmacznie: mam pralkę i suszarkę Beko od prawie 3 lat i normalnie dzialają. Suszarka bez zarzutu, w pralce denerwuje mnie to, że ma laga przy luzowania zamka drzwi. Skończy się pranie, a ty stoisz i czekasz, kiedy łaskawie zdecyduje się na otwarcie zamka.
@jalop: Wlasnie slyszalem o miele pozytywne opinie ale 4k pralka i 4k suszarka to aż czlowiek 2 razy sie zastanawia :D

@Bad_Wolf no wlasnie jest to jednym z plusów Samsunga bo wiele razy łapalem sie na fakcie ze bym coś dorzucił do prania czy to jedna skarpetka sie zawieruszyła czy coś.

@przemu321 tez myslalem o bosch ale znam je tylko z dobrych wiertarek, w innych sprzetach nie mialem styczności.
@DobrzeiSmacznie:
Jak szukałem pralki do siebie to z opinii najwięcej narzekań było na krótki żywot i awaryjność samsungów. Brałbym LG albo Boscha. Żona się uparła na samsunga bo miał najładniejszy front, przeszkloną klapę. A jak się baba z pralką uprze to wiesz... powiedziałem że na jej odpowiedzialność i mam teraz samsunga, 2 rok XD
Strasznie głośny elektrozawór więc robi hałas gdy pobiera wodę. Poza tym na razie działa i nie sprawia
@DobrzeiSmacznie: pralka Electrolux od 6 lat, suszarka 2 lata. W pralce wkurza gumowy karbowany wąż między bębnem a filtrem - w karbach osadza się osad/szlam i nie idzie tego wyczyścić. Również gumowy kołnierz ma za dużo zagięć. Suszarka - blaszki od wymiennika ciepła są osadzone za nisko w stosunku do otworu rewizji, trudno wyczyścić je od samego dołu. Sama suszarka po 4 wsadach bardzo gorąca (model z pompą ciepła).
@czuczer: ok, thx, szukam pralki do połączenia z tym modelem suszarki i zastanawiam się czy mogę wziąć jakiegoś boscha albo niższą serię siemensa żeby się urządzenia "dogadywały" bo pralka iq700 to jest tylko jakaś jedna dostępna i za w wuj kasy
@czuczer: tak tak wiem że to ta sama grupa ale nie wiem czy soft we wszystkich modelach jest ze sobą kompatybilny

A czemu nie polecasz wysuwanej szuflady w łączniku? Wydawało mi się że to spoko opcja