Wpis z mikrobloga

Ostatnio myślę o tematycznym portalu/forum - miejscu, gdzie można by zebrać najciekawsze informacje do kupy, dodawać jakieś „artykuły” np. @DEJW88 czy @maly_ludek_lego napisali kilka fajnych postów, ale weź to teraz znajdź. Generalnie czasem jak coś wrzucam na wykop jakiś przetłumaczony artykuł, to mimo, że 80% roboty robi tłumacz, a ja jedynie korektę to mimo wszystko jest to czasochłonne, a na drugi dzień zazwyczaj znika z widoku, a po tygodniu, żeby coś odkopać to krew zalewa, nawet ostatnio dla znajomego czegoś szukałem no dramat. Generalnie to poczyniłem już pewne kroki w tym kierunku, ale z drugiej strony jest to trochę roboty, dlatego teraz pytanie, czy warto, czy jest to potrzebne i czy byliby ktoś chętny do pomocy?

#ufo #uap #ufonapowaznie #kosmos
  • 27
@Heekate wiadomo! Sam ostatnio myślałem o tym, że to do dupy, że brakuje takiego portalu. Niby coś tam jest, ale rzadko pojawiają się wpisy. Odbiorców imho będzie przybywać.
Na czym byś chciał to postawić? Wordpress?
@Heekate: Jest taki portal, ale przestali działać, kilka rzeczy skopiowałem dosłownie stamtąd, lekko je skracając:
https://uap-technology.pl/
Byłem na kilku innych, ale większość z nich była foliarska.
Ostatnio zrodził mi się pomysł i nawet miałem o tym napisać na wykopie, żeby zrobić jeden minidokument, myślałem żeby może to zrobić w formie icebergu nt wszystkich jakkolwiek wiarygodnych przypadków obserwacji ufo i różnych owianych tajemnicą rzeczy z tym związanych, gdzie "wierzchołkiem lodowca" byłby raport
@Heekate Jakby co, to ja chętnie pomogę. Dużo czytam na ten temat, wertuje różne tematy, więc miałbym frajdę z tego, że mógłbym dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby więcej ludzi mogło docierać do takich treści. No i właśnie często razi mnie foliarstwo takich portali. Więc jeżeli mogłoby powstać miejsce o tematyce ufo/uap, które byłoby przy tym antyfoliarskie, to jestem bardziej niż chętny.
Najlepsze, że ten temat jest naprawdę ciekawy. Ostatnio nawet pożyczyłem babci książkę o tym temacie. Babka w kilka dni przeczytała i przyjechała sama do mnie po następną :D

BTW. Ktoś z Was się zastanawiał jak te zjawiska badać na własną rękę? Możliwości ograniczone, ale jakieś kamerowanie nieba, radary itd.?
Oczywiście, że warto, jest ogrom ludzi, których na poważnie interesuje temat UAP a w PL jak na lekarstwo sensownych serwisów na ten temat - jak są to zazwyczaj połączone z jakimiś paranormalnymi sprawami. Ja w miarę czasu i możliwości również pomogę
@DEJW88: na yt tego typu kanałów jest chyba sporo. IMHO portal łatwiejszy w utrzymaniu i zapewniający więcej regularnych wpisów, bo po prostu nie trzeba montować tego, a zredagowaniem wpisu zawsze może się zająć chat gpt ;p.
YT mógłby być uzupełnieniem wtedy np. Ale to taka luźna obserwacja.
@hexgate: W Polsce raczej mało kto się tym zajmuje, jedynie "Kosmiczne Opowieści". Portal raczej ciężej wypromować, chyba żeby właśnie powołać portal i kanał.
Dla mnie taki film nt tego czy obce cywilizacje odwiedzają Ziemię, w formie dokumentu lub icebergu, gdzie byłyby omówione wszystkie niewyjaśnione i interesujące przypadki, które jakkolwiek o tym poświadczają, byłby atrakcyjny i jeśli byłby dobrze zrealizowany, to realnie mógłby pójść szerzej i potencjalnie posłużyć jako promocję portalu. Tylko
@Heekate: Moge cos podrzucac od czasu do czasu, również węszę w tej sprawie a od kilku lat nieco bardziej intensywnie. Mam tez swoje osobiste doswiadczenia ale zastanawiam sie jest sens dzielenia sie ta historia, jest to troche zbyt osobiste.
@DEJW88 Kosmiczne Opowieści ma niektóre dobre materiały, ale jest dość specyficzny i wydaje mi się, że raczej nigdy się nie przebije do szerszej publiki. No i jak dla mnie niektóre materiały ma jednak dość foliarskie
@GrammarNazi: Już się przebił, robi spore wyświetlenia, a jak dla mnie jego sposób narracji jest monotonny i brakuje jego filmom odpowiedniej dynamiki (nie twierdzę, że ktokolwiek z nas zrobiłby to lepiej, ale niewątpliwie da się). I to prawda, że czasami zahacza o foliarstwo i bywa czasami zbyt tendencyjny, ale lubię jego kanał.
@DEJW88 Kurcze, rzeczywiście niektóre filmy mają ponad pół miliona wyświetleń. Co do sposobu narracji to się zgadzam, widać, że gościu jest pasjonatem i chyba brakuje mu warsztatu. A szkoda. Mimo wszystko też go lubię i kibicuję mu, mam nadzieję, że będzie rozwijał się dalej
Dzeki za miły odzew panowie.

doraźnie zarobisz na reklamach - za rok, dwa sprzedasz serwis onetowi czy innemu polsatow

@elperson: Jak ja zaraz otwieram konto w Szwajcarii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na czym byś chciał to postawić? Wordpress?

@hexgate: Jeżeli spełni moje założenia i wymagania to pewnie tak.

ale większość z nich była foliarska.

@DEJW88 @GrammarNazi No ciężko o coś normalnego, nawet żeby podać link bez
@Heekate: Cześć, jako że naprawdę sporo przeczytałem książek na przestrzeni ostatnich lat, jak i sporo się naoglądałem/nasłuchalem, byłbym chętny napisać od czasu do czasu jakiś artykuł. Ale chyba nie pod imieniem i nazwiskiem, ponieważ uderzyłoby to w moją reputację i karierę zawodową. Przynajmniej na ten moment, gdzie jest to tak napiętnowane.

Uważam, że na ten moment zgromadziłem naprawdę sporą wiedzę na ten temat.
Chciałbym jednak, żeby nie było tam folii typu