Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, pomoże ktoś ze znalezieniem starego filmu SF?

Jakoś w 97’, 98’? roku na Polsacie reklamowali premierę pewnego filmu SF lub Fantasy- nie potrafię przydzielić tutaj odpowiedniej kategorii niestety. Pamiętam, że jak na tamte czasy telewizji to była to dość „hucznie” zapowiadana premiera, wiele razy reklamowana w ciągu dnia. Film został wyemitowany w godzinach popołudniowych. Ale do rzeczy: z tego filmu zapamiętałem jedynie dwie charakterystyczne rzeczy, a mianowicie jakoś w połowie filmu do wielkiej jaskini (w otchłań) spadały człekokształtne „małpy”- lub były to inne postaci ? Wpadały do otworu w ziemi.
Bardziej charakterystyczną rzeczą do rozpoznania tytułu filmu jest scena na zakończenie, gdzie jest dwóch protagonistów i wiedźma.
Jeden z nich wchodzi do magicznego niebieskiego? ognia zaczyna się starzeć lub młodnieć (zrobił to żeby kogoś uratować)?
To wszystko co udało mi się zapamiętać, ponieważ jeszcze wtedy nie chodziłem nawet do zerówki :D.
Dziękuję z góry każdemu za pomoc i cenne wskazówki. ???? Pzdr.!

#ogarnijkadr
  • 12
@ConanLibrarian: Dzięki za spoko archiwalny program TV- chciałem sobie to jakoś posegregować, bo audycja miała miejsce w porze jesiennej lub wiosennej na weekend (sobota prawdopodobnie). W podanym linku są tylko wybrane dni wybranych miesięcy. Więc nie ma możliwości segregacji na soboty każdego miesiąca z 97'.
@Tranq: Hej, to nie ten film, ale swoją drogą dzięki za ten tytuł. Wydaje się ciekawy i chętnie obejrzę. Ogarnąłem poszczególne kadry i nie ma tam motywu tego ognia niebieskiego. Pewnie niejedna produkcja gier komputerowych powstała na bazie tego filmu :D
@Tranq: Dzięki za kolejny spoko film. Nie oglądałem nigdy Conana i żałuję, po tym jak teraz na szybko przejechałem klatka po klatce. Właśnie ostatnio mam zajawkę na filmy takiego typu ;). Wiem, że się powtarzam, ale w filmie którego szukam był motyw niebieskiego ognia, do którego wchodzi bohater już na zakończenie filmu (i następuje proces starzenia lub odmłodzenia). I nie jest to również Wehikuł Czasu z 2002 roku.