Wpis z mikrobloga

Pierś z kurczaka ryż z marchewką i selerem, sałatka z sałaty i sosu czosnkowego.

Zrobienie takiego mięsa to prościzna. Pierś trzeba doprawić, w tym wypadku użyłam mieszankę zwykłego curry, pieprz, zioła pod koniec. Smażymy na dużym ogniu z dwóch stron, jak jest usmażona zmieszamy ogień do połowy i przykrywamy pokrywką, ma się chwilę dusić, po redukcji płynów jest gotowa, smaczna i soczysta w środku. Jako płynu użyłam mieszanki sosu sojowego z mlekiem w skali 1:2. Wcześniej nie używałam soli. Jak chcecie można też nakłuć cycek jeśli jest naprawdę gruby.

#gotujzwykopem #jedzenie #arinkaofood
arinkao - Pierś z kurczaka ryż z marchewką i selerem, sałatka z sałaty i sosu czosnko...

źródło: 20230302_161327

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@arinkao: Ależ oczywiście, że nie! Przecież zabiorę Cię do jakiejś fajnej knajpy!

Tylko widzisz, ja planuje długofalowo. Kilka randek, trochę się postaram, nagimnastykuje. A potem będę miał zapewnione wspaniałe kolacje do końca życia!
  • Odpowiedz
  • 3
@groman43: Nie wiem co teraz będzie bo obczaiłam że mieszkasz w Cambridge, trochę daleko, nie ma gór, leje deszcz, na śniadanie jedzą słodką fasole z bekonem a w święta beef wellington. W sumie przestaje się dziwić że tęsknisz za dobrym jedzeniem mirek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arinkao: Z Polski do Anglii są około dwie godziny lotu. Z jednej strony daleko, z drugiej blisko. Pogoda w Cambridge nie jest zła, a dobrze zrobiony beef weelington może być pyszny. Angielskie śniadanie jest faktycznie kontrowersyjne. No ale nikt Cię nie zmuszą, żeby jeść słodką fasolę z bekonem.
Wiem, że nie jest to oczywisty układ, ale może warto spróbować. Zastanów się ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
  • Odpowiedz