Wpis z mikrobloga

Ten kraj zniszczony przez pokolenie boomerowych homo soviecticus, dzisiaj miałem przykład z Biedronki, dosłownie 20 minut temu, jakie to pokolenie jest zacofane.

Złodziej nabrał cały koszyk rzeczy, batony proteinowe, alkohol, masło, itd, nieważne w sumie co. Zaczął uciekać, pracownica Biedronki go złapała za ciuchy, ja akurat przy wejściu stałem i stanąłem przed nim, 10 sekund później dwóch ochroniarzy go już złapało.

W między czasie pracownica zmiażdżyła sobie nieco palca przez złodzieja na drzwiach, który machał łokciami na nią i na mnie się zamachnął pięścią.
Nie trafił nas, bo to zniszczony alkoholem typ, głowę wyższy ode mnie, ale go pracownica by #!$%@?ła tak szczerze. Na oko tak między 25-50 lat, ciężko powiedzieć ile.

Co tam krzyczeli klienci sklepu? Pretensje mieli do ochrony, że go szarpie i nie traktuje jak człowieka! Nie żeby go bili, puli czy wyzywali, oni go po prostu musieli targać na ciuchy, bo ciągle chciał uciekać.

Co więcej, jeszcze mieli czelność mówić, że będą czekać i "zeznawać" policji, co się tutaj stało! Pogawędka z nimi też była ciekawa:

- Czemu bronisz złodzieja, gościu?
- A złodziej to nie człowiek?
- No człowiek, ale tez i złodziej. Co ty, jego wspólnikiem jesteś?
- A może i jestem!

Ostatnie zdanie powiedział tak z dumą, że aż mi się na wymioty nabrało.

Potem się go pytam, czemu nie widzi człowieka w pracownicy sklepu i we mnie, których chciał przemocą odsunąć i nic nie miał do powiedzenia.

- To na policję zadzwonić!
- To ja poczekam i powiem, że może wspólnikiem jesteś!
- Jakim wspólnikiem, co ci się narracja sypie, gówniarzu!

Dosłownie w żywe oczy kłamie taki komuch i się zarzeka, że nie powiedział, co powiedział... Jeszcze jakaś gadka o "narracji", za dużo telewizji oglądają. Jeszcze za nim dwie stare baby też oburzone działaniami ochrony...

I na takim ludzi tyramy, żeby mieli emerytury. Darmozjady bronią darmozjadów.

#zalesie #bekazpodludzi #jaworzno #prawo #zlodzieje #polska #patologia
  • 9
@Ziutek_Grabaz: Wprowadźmy system, gdzie silniejsi fizycznie będą rządzić słabszymi na poziomie ulicy.

Zbudujmy takie społeczeństwo, gdzie złodzieje w ogóle nie mają oporu kraść i nikt się im nie stawia.

Zobaczymy gdzie jako kraj zajdziemy.

Ale widzę, że w tym kraju nie będzie żadnych zmian. Banda koniunkturalistów i tchórzy buduje narrację, że przestępców trzeba się bać i nie wchodzić im w drogę, bo przecież to nie rozzuchwali bandytów, oni będą łaskawi, dziś
@Ziutek_Grabaz: No tak najlepiej pozwolić na kradzież czyjegoś mienia, bo nie ma co się narażać. Jestem ciekaw czy gdyby ktoś wbił Ci na chatę albo próbował ukraść samochód, smartfon, portfel czy też byś w ten sposób mówił. Przecież w niczyim interesie jest ochrona Twojego majątku, a mimo to są ludzie podejmujący się temu zadaniu. Złodziejstwo trzeba tępić i nie zależnie kogo okrada. Dzisiaj okradnie sklep, a jutro okradnie czyjeś mieszkanie.
@El_Duderino od tego jest policja, a nie osoby postronne.
@MxS89 tak, a potem wezwal policję której za to płace w podatkach. To lepsze wyjście niż zginąć próbując bronić swojego majątku, a tym bardziej cudzego. Postaw sprawe odwrotnie i czy radziłbys bronić cudzego majątku gdyby ktoś z twojej rodziny zginął robiąc coś tak głupiego. Szlachetne, ale głupie.
@Ziutek_Grabaz: Czyli przerzucanie odpowiedzialności. Zginę, nie zginę reagować po prostu trzeba. Złodziejstwo trzeba tępić. Przyzwolenie na takie działanie jest pchaniem się w kłopoty. Zanim służby zadziałają często może już być po sprawie. Nie wchodź mi tutaj na emocje, bo moja rodzina w przeciwieństwie do Ciebie ma jaja i potrafiłaby zainterweniować w takiej sytuacji.
Wprowadźmy system, gdzie silniejsi fizycznie będą rządzić słabszymi na poziomie ulicy.

Zbudujmy takie społeczeństwo, gdzie złodzieje w ogóle nie mają oporu kraść i nikt się im nie stawia.


@El_Duderino Brzmi jak Wielka Brytania