Wpis z mikrobloga

Tiffany, Cartier czy Totemy… I choć wiem, jak absurdalnie to brzmi, posłuchajcie o historii powstania tego pierścionka.

Mirek zgłosił się do mnie z sugestią, że bardzo podobają mu się dwa wzory klasycznych pierścionków od wyżej wymienionych potentatów jubilerskich, wskazując w nich te elementy które szczególnie przypadły mu do gustu. W oparciu o jego wskazówki zaprojektowałam dla niego i wykonałam w 100% ręcznie (bez modeli 3D i odlewów) własny wzór pierścionka z czarnym diamentem 1.34 ct jako kamieniem centralnym. A więc ani nie Cartier, ani nie Tiffany, tylko... Totemy ( ͡ ͜ʖ ͡)

#totemybizuteria #bizuteria #pierscionek #klasyka #zareczyny #krakow #zloto #rzemioslo #handmade #rozowepaski #niebieskiepaskie
totemy_bizuteria - Tiffany, Cartier czy Totemy… I choć wiem, jak absurdalnie to brzmi...

źródło: Totemy_Klasyczny, złoty pierścionek

Pobierz
  • 6
@wyznacznikmacierzy: Cóż nie ma co ukrywać, że gdyby jako alternatywę do czarnego diamentu brać naturalny biały diament w szlifie brylantowym o masie 1.30 ct, to różnica byłaby znaczna. W przypadku tego pierścionka z czarnym diamentem cena to ok. 6 000 PLN, w przypadku kamienia jak wyżej to już… ok. 43 000 PLN (kamienie certyfikowane, SI2/G-H). Zawsze można szukać jakiegoś balansu próbując zamiast diamentu naturalnego zastosować diament laboratoryjny, moissanit lub leukoszafir (biały
@Kalorek: Hmmm... Gdyby pierścionek zamiast pracy ręcznej pierścionek miał być wykonany techniką druku 3D i odlewu, zamiast czarnego diamentu użyć czarnego moissanitu, a zamiast naturalnych białych diamentów użyć białych moissanitów to pierścionek podobny charakterem jak ten ze zdjęcia kosztowałby u mnie ok. 2.5 k PLN