Wpis z mikrobloga

Może to będzie głupie pytanie, ale w czym tkwi ta świetność iphone'a? Z ciekawości sprawdziłem parametry jednej z jego wersji i porównując ją do jakiegoś średniaka od samsunga wypada na papierze strasznie blado - ekran podobny, mniej ramu, mniej pamięci, mniej baterii i to śmieszne 12 mpix w tylnym aparacie, przy czym iphone jest 2-3 razy droższy. Wiadomo, że renoma marki podbija cenę bo to w końcu iphone, ale czy cała ta magia, za którą ludzie są gotowi wydać sporo więcej kasy tkwi w gruncie rzeczy w systemie, który według wielu opinii jakie czytałem jest tak niezawodny i zjada androida? Czy jest tu coś jeszcze czego nie da się dostrzec po spojrzeniu w specyfikacje jeśli się tego telefonu nie używało?
#iphone #apple #samsung #telefony
  • 18
@Pepe9248: nie wiem jak cokolwiek powyEj iPhone 11, ale ten i wcześniejsze sprawiają świetne wrażenie od pierwszego uruchomienia. System działa, aplikacje zawsze tak samo się uruchamiają (animacje maskują opóźnienia)
Sprzęt - super masywny, dobrze wykonany, ekran - czujesz że dotykasz ekranu , a nie 3mm szyby, komunikacja z kompem - nie wiem używam. Brakuje mi personalizacji ikon, białe tła mnie irytują, mimo ciemnego motywu
Logika systemu - szybko się przyswaja.
@Pepe9248: jak wychodziły iPhone 11 to kupiłem wtedy ulepionego składaka iPhone SE 1 generacji. Był bardziej responsywny niż flagowy Samsung z tamtego okresu. Jak to zobaczyłem to kupiłem 11 pro. Od tamtego czasu już tylko iPhone.
Jasne, są pewne bolączki, które ludzie wypisują tu ma tagu, cześć sam odczułem, części nie doświadczyłem. Ale ostatecznie już nie odejdę od iPhone’ów.
Ani razu nie zawiodłem się na tym sprzęcie i to jest chyba
@Pepe9248: iphone’y po prostu mają o tyle łatwo, że sprzęt producenta działa na systemie operacyjnym producenta.
Mam dużo urządzeń od Apple, ale Android ma swoje zalety też i spokojnie da radę w telefonie i daje od wielu lat. Główna zaleta? Modyfikowalność.
Spróbuj na iOS w panelu dolnym 5 pojedynczych aplikacji zmieścić…

wraz z iPhonem dostajesz możliwość przynależności do elitarnej sekty. bo niestety tak się zachowuje większość użytkowników sprzętów Apple a w szczególności iPhonów, jak sekciarze. ślepo i bezkrytycznie wpatrzeni w te sprzęty. swoje świątynie zwane Apple store posiadają, guru także jest.
@Pepe9248:
Może to będzie głupie pytanie, ale w czym tkwi ta świetność iphone'a? Z ciekawości sprawdziłem parametry jednej z jego wersji i porównując ją do jakiegoś średniaka od samsunga wypada na papierze strasznie blado

////////////////

To jest Twój podstawowy błąd myślowy.

Mówisz o czymś nie mając nawet jednego dnia styczności z tym.

Więc kup sobie iPhona i sobie go poużywaj jakiś czas i dopiero potem napisz co myślisz.

Magia iPhona nie
@Pepe9248: chociażby apple pay (na kilkaset płatności zawsze działa w sekundę) hasła+safari, icloud szyfrowanie end to end, zamknięty system dla mnie czuję sie pewniej z apkami bankowymi, giełdowymi
@Bumelante: moje pytanie nie dotyczyło tego dlaczego ludzie chwalą iphone'a skoro wygląda słabo na papierze tylko co powodują, że właśnie jest warty swojej ceny, pomimo że na pierwszy rzut oka ma relatywnie słabe specyfikacje
Dalej synek błądzisz.

Musisz doświadczyć materii żeby mieć ogląd na nią.

A w życiu można się latami upierać na swoich subiektywnych przekonaniach które nie mają nic wspólnego z doświadczeniem.

Musisz to dotknąć, poczuć.
@Pepe9248: czy jest wart swojej ceny to już trudniejsze pytanie, trzeba by się zastanowić czy w ogóle telefon za 4k zł albo więcej może być wart swojej ceny.
Ale generalnie japka wyróżniają się bardzo długim wsparciem, płynnością działania i dobrymi aparatami.
@Pepe9248: podstawowy błąd to jest porównywanie samych cyferek, bo potem się okazuje, że iOS z 2x mniej ramu działa sprawniej i lepiej niż telefon z Androidem. Prawda jest taka, że oba systemy mają swoje wady i zalety, a iPhone miał od zawsze po prostu lepszy marketing i w tym tkwi sukces. Ja używam Apple bo się przyzwyczaiłem i jest dla mnie po prostu wygodniejszy niż Android. Kwestia preferencji i tego, jak
do jakiegoś średniaka od samsunga wypada na papierze strasznie blado - ekran podobny, mniej ramu, mniej pamięci, mniej baterii


@Pepe9248: Takie porównania na sucho pod 2 inne systemy nie mają sensu. Czemu Xbox 360 mając 512 MB ramu odpalał GTA5 a komputer o podobnej ilości pamięci nie mógł tego zrobić? Ja lubię cały ekosystem i synchronizację miedzy urządzeniami Apple. To dobrze że są różne rozwiązania, używasz to co bardziej ci przypasuje.