Wpis z mikrobloga

Chcę założyć działalność i iść na B2B do innej firmy, jednocześnie pozostając zatrudnionym na UOP w obecnej firmie.
1. Jest jakieś ryzyko ze strony skarbówki?
2. Wiem, że będąc na UOP nie muszę już opłacać zusu na B2B, ale jeśli w którymś momencie rozwiąże UOP to czy nadal przysługują mi ulgi (na start i składka preferencyjna)?

#b2b #praca #pracait
  • 3
@papaj42:
1. Jeśli to inne firmy to OK. Nie mozna z jenym podmiotem mieć UoP i jednoczesnie świadczyć usług B2B
2. Płacisz tylko zdrowotne, możesz wrócić do ulg po zakończeniu UoP, tylko uważaj na kody z jakimi rejetrujesz sie do ZUS bo użycie złego może chyba wykluczyć cie z ulgi, ale nie jestem pewien

Polecam do ksiegowości Infakt, wypełniasz i oddzwania potencjalny ksiegowy w ciagu 2 dni i możesz też z
@papaj42 jak planujesz B2B to mogę dać Ci namiar na swoją księgowość - szczególnie jeśli siedzisz w IT, bo się w tym specjalizują. Odpowiedzą na pytania, pomogą za friko, a jak Ci się spodoba to pogadasz o poprowadzeniu księgowości. Jak nie ogarniasz za bardzo tematu to polecam. Odezwij się na priv jakbyś chciał kontakt.