Wpis z mikrobloga

19-latka Ruslana Danilkina dwa tygodnie temu straciła nogę w rosyjskim ostrzale artyleryjskim..

Deklaruje że chce się dalej zaangażować w obrone swojej ojczyzny - ukrainy - że "nie pozostawi swoich chłopaków", i chce wrócić jak najszybciej do swojej jednostki.. choćby pomagać przy kuchni wojskowej.

#ukraina #wojna #rosja
Kumpel19 - 19-latka Ruslana Danilkina dwa tygodnie temu straciła nogę w rosyjskim ost...

źródło: temp_file.png8205403276471751872

Pobierz
  • 163
@Kumpel19: To ostatni czas, żeby coś na tym ugrać. Za jakiś czas jak już walnie w ścianę, to będzie jedną z setek tysięcy starych bab i bezrobotnych weteranów bez kończyn rywalizujących o ograniczone zasoby w najbiedniejszym kraju Europy.

Potrząsnąłem przecząco głową i patrzyłem zdumiony na ojca. Chciałem przecież zostać żołnierzem, a nie jakimś tragarzem czy grzebiącym się w błocie chłopem, nawadniaczem pól czy brudnym pastuchem.

– Ojcze – powiedziałem, gdyśmy poszli
@positive_mental_attitude: – Chłopcze, chłopcze! – powiedział Inteb i zachichotał. – Gdybym miał łyk wina za każde przekleństwo, które miotałem na dni mego życia i nędzny los, co zrobił mnie żołnierzem, mógłbym wypełnić winem jezioro, które faraon kazał zrobić dla rozrywki swojej starej. Co prawda nie widziałem go, bo nie stać mnie na to, żeby kazać się zawieźć łódką na drugą stronę Rzeki, ale nie wątpię, że jezioro wypełniłoby się po brzegi