Wpis z mikrobloga

Każdemu kto twierdzi, że w polskich firmach panują nepotyzm i kolesiostwo to polecam kiedyś popracować z firmami z Czarnogóry.

Na szczęście dzisiaj, po kilku miesiącach bardzo wyniszczającej batalii, człowiek, który został zatrudniony aby pozbyć się mnie i mojego zespołu i przenieść więcej zadań do zespołu wewnątrz biura w Tivat został zwolniony przez właściciela, a dyrektor, który go zatrudnił i nie chciał wcześniej się pozbyć dostał reprymendę.

Konsultant ten został zatrudniony, bo był kolegą ludzi z kadry zarządzającej zbudowanej z ludzi z Czarnogóry i PODOBNO PROGRAMUJE. W efekcie lokalsi często brali jego stronę w konfliktach. A jakie miał np. genialne decyzje?

Aby przepisać gotową webową aplikację, która nie ma żadnych problemów z wydajnością, od zera na C++. Powód? C++ to jedyny język jaki zna. Badum Tss.

#pracait #praca #programowanie #polska #nepotyzm #kolesiostwo #zalesie
  • 11
@AnonimoweLwiatko: a dlaczego niby nie? C++ to bardziej ekspresywny i wyżejpoziomowy język od tych wszystkich Javek, C#, PHPów itp. używanych powszechnie w webappkach. Jedyny minus że nie jest to język dla amatorów i tu trzeba mieć skille aby się nie pokaleczyć.
@Krolik: problemem nie był tutaj sam C++, ale to, że mamy praktycznie gotową aplikację i przepisywanie od zera nie wnosi niczego; do tego mamy mały zespół więc używanie platform dedykowanych do webdevu przyśpiesza programowanie i wymusza wzorce zachowań i kodu.
@Krolik: Z tego co wiem, język to narzędzie i dobiera się narzędzia w zależności od tego jaką pracę chcesz wykonać. Nigdy nie słyszałem żeby ktoś do budowy aplikacji internetowej (nie licząc serwerów sieciowych) korzystał domyślnie z C++ ale jak ja studiowałem to Java była 10x popularniejsza niż szary, smutny C++. C++ kojarzy mi się z manualnym zarządzaniem pamięcią, wydajnością, dostępem do niskopoziomowych funkcjonalności, optymalizacją, operacjach bitowych.
@Krolik: c++ jest wyżej poziomowy? Xd, chyba odwrotnie.
Nie wybiera się takiego języka do budowania aplikacji webowych, bo niepotrzebnie marnuje się czas na ciężkie rzeczy, które są już ograne out off the box w innych językach, a właściwie ich bibliotekach do tego przygotowanych
c++ jest wyżej poziomowy? Xd, chyba odwrotnie


@FiranMercury: W odpowiednich rękach C++ pozwala kodować na znacznie wyższym poziomie abstrakcji niż Java i Python. Słowo kllucz: szablony. Tak, wiem, trudne i dlatego zdecydowanie nie dla average Joe programmer, ale jednak szablony umożliwiają elastyczność niemożliwą do osiągnięcia w Javie, a zarazem bezpieczeństwo typów nieznane w Pythonie.

Niemniej oczywiście w przypadku prostych CRUDów taka siła ekspresji i takie możliwości nie są potrzebne i w