Wpis z mikrobloga

#choroby #grypa #koronawirus #niewiemjaktootagowac #zdrowie #udar (?) #przegryw #pytaniedoeksperta #lekarz
od 20 wczoraj mam slabosc miesni po prawej stronie tzn reki i nogi plus sztywnienie miesni, to probowac wbijac sie z tym na SOR do szpitala-umieralni u mnie czy juz sprobowac poczekac do jutra do 19 na prywatnego neurologa? Bo i tak zaczelo sie o 20 wczoraj a okienka leczenia udaru zamykaja sie po 6.5h praktycznie. A w google sa opinie ze i tak odsylaja ludzi z udarami do domu bez badan i w ogole robia z ludzi kaleki calodobowo. Ogolnie mam jakas niby-grype od kilku dni, najgorzej bylo w niedziele, bo mnie telepaly drgawki albo dreszcze tak ze myslalem ze padne goraczka oslabienie zimno bole miesni itp, typowe objawy raczej, pozniej wydawalo mi sie ze sie polepsza, wg dochtora pluca i oskrzela czyste, u mojego starego stwierdzili niby zapalenie oskrzeli. Ale te nowe objawy wg mojej wiedzy niemedycznej raczej wskazuja na jakies powiklania neurologiczne i mam #!$%@?, tylko ze nikt tego nawet nie zdiagnozuje najprawdopodobniej, mieszkam w dziczy. Wczoraj mnie zbadal jakis w miare ogarniety jak na nfz gosc na nocnej opiece bo mialem zaburzenia widzenia w prawym oku, rozmazane widzenie ze nic nie moglem przeczytac, mowil ze takie przejsciowe moga byc przy grypie, i ze to napewno nie zapalenie opon mozgowych, ktore na razie minely, ale ledwo zaczalem wracac do domu to sie pojawily jakies takie slabosci miesniowe i sztywnosc w 95% po prawej stronie. Jeszcze dzisiaj moge sie probowac wbic do jakiegos okulisty zeby sprawdzil czy mi oka nie #!$%@?. Grypa/koronawirus czy jakies inne gowno powoduje takie objawy/powiklania? Ogolnie mam 26 lat ale kilka czynnikow ryzyka jest, tzn nadwaga, wysoki cholesterol, cukrzyca wynik niejednoznaczny bo nie zdazylem zrobic krzywej cukrzycowej, stluszczenie watroby, skolioza etc. W zasadzie to na 99% przekonalem sie wg doktora gogle ze to udar i pogodzilem z losem na ile to mozliwe w ogole. Nawet czulem jakis dziwny zapach w nosie jakby spalenizny wczoraj. No chyba ze to objawy psychosomatyczne bo mam depresjo-nerwice niewyleczalna z somatami, ale nerwica raczej nie nasladuje udaru w ten sposob bo nawet dla niej to za duzo. Co o tym sadzicie wykopki-specjalisci, mysle ze mozecie smialo konkurowac z polowa lekarzy w moim miescie z ich kompetencjami.