Wpis z mikrobloga

@diarrhoea: 3/4 rzeczy powinny byc spersonalizowane pytania pod projekt/produkt/role na jaka szukacie. Klasyka to pare rzeczy z istqb sprawdzajace czy kandydat cokolwiek kojarzy, poza tym znajmosoc tooli, jakie mial odpowiedzialnosci w projektach, jakie mial obowiazki przy golive, definition of done. Przy automatach jest zupelnie inna pula pytan. Kursow/ blogow nie znam na ten temat
@diarrhoea: pytasz chlopa czy cos robil w selenium albo cypresie, potem pytasz dlaczego playwright jest lepszy jakies 2-3 rzeczy.
Nastepnie pytanie czy zna jakies "zaawansowane" koncepty frameworka testowego takie jak pytest parametrize czy fixture, oczywiscie w javie w wersji typescript sa inne.
Jakies moze jak debuguje testy? Np czy uzywa inspektora czy tracera?
Docker/docker compose
Jak devopsi sie tym nie zajmuja to jak u niego z chmura github actions?
Wchodzisz na
@diarrhoea: zadawaj pytania otwarte dotyczace skilli ktorych szukasz - to pozwoli im sie otworzyc i da Ci pole do kolejnych pytan o bardziej szczegolowe informacje (np w jaki sposob wplywales na procesy w teamie i jak przekonales innych aby je wdrozyc)

challenguj ich czemu robili w ten sposob - zobaczysz czy on tylko klikal jak mu kazali czy rozumie czemu to robi i jak to zmniejsza ryzyka dytczace jakosci produktu

cos
@bb89: @Pmpa
Dziękuję, ale tak jak pisałem, nie chodzi mi o to jakie pytania zadać, tylko jak je zadać :) Czasem będąc na rozmowie po drugiej strony przez źle sformułowane pytania nie udzieliłem sensownej odpowiedzi, przez źle prowadzoną rozmowę czułem się bardzo niekomfortowo itd. Chodzi mi wyłącznie o to, jak rozmawiać z ludźmi, żeby dać im zarówno pole do wykazania się sprytem/wiedzą/doświadczeniem przy jednoznacznym przekazaniu, co w ogóle chcę wiedzieć :)
@diarrhoea: staraj się dawać verbalny feedback na ich odpowiedzi nawet jak nie do końca są prawidłowe, dopytuj czy może chcą dodać do tego co powiedzieli, staraj się nakierowywac żeby czuli ze maja w Tobie pomocnika a nie przeciwnika, czasem na ich odpowiedz Ty powiedz co o tym sądzisz czy o co Ci chodziło w pytaniu
@kozabonzo: Raczej standardową dość. Nie wjechała jeszcze na żadne LI itd. ale będziemy szukać mida, na do 19k netto na b2b z urlopem lub stawką godzinową (raczej jako ekwiwalent, więc pewnie koło 22-23k do wyciągnięcia na czystym b2b)