Wpis z mikrobloga

Pany, sprawa jest. Chcę kupić droppera do swojego Rockridera, jednak problem pojawia się bo potrzebuję coś dobrego i taniego ( ͡° ͜ʖ ͡°) byle by miało zewnętrzne prowadzenie kabla, bo niestety mój rower nie przewiduje wewnętrznego prowadzenia plus i tak nie mam jak fajnie kabla poprowadzić, tylko będę musiał trytytkami chycić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na ten moment "w miarę" wychodzi PRO LT prsp0248, tylko nie wiem czy skok 150 w XC to nie za dużo.
Chyba, że coś innego dobrego i taniego?

#rower #rowery #mtb #serwisrowerowy
  • 15
@guru8: sprawdź w Decathlonie. Kosztował 550 zł, jak za tą cenę nie ma co narzekać. Sprawdź dokładnie ramę. W moim starym rowerze jest tak że linka idzie wewnątrz rury podsiodlowej. W okolicach mocowania przedniej przerzutki wychodzi na zewnątrz i dalej idzie już na zewnątrz.
@guru8 ja tylko dodam, że jak Cie rama puszczą to 150 nie bed,ie przesada. sam miałem 120 i wystarczało, ale jakbym tylko mógł brałbym więcej.
Dokładnego modelu nie podam ale są takie w których zwalnianie mechanizmu jest przy zacisku sztycy i wygląda to znacznie schludniej niż dyndajaca linka.
No i te tańsze modele raczej jakościowo nie wiele się różnią, dwie uszczelnione rurki i zamknięty kartridż.
@guru8: Satori Sorata Pro na Aliexpress polecam :) Ja kupowałem za ok 350zł, ale nie wiem ile teraz stoi. Tylko możesz rozważyć zmianę manetki bo tamta jest słaba (ZTTO za ok 75 zł). Mam 125mm i jest wystarczające.
@Szym3kSzym3k: No właśnie u mnie żadnej dziurki. I Panie jaka przednia przerzutka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@melba Nie mam przy sobie teraz mtbka, ale w crossie 150 się spokojnie zmieści, a mtb powinno jeszcze więcej być miejsca, ale serio 150? A te z dźwignią przy sztycy to odpadają całkowicie, nie widzę tego, żebym na #!$%@? odrywał rękę od kierownicy, żeby przy jajach pogrzebać XD

@siona Do XC
@guru8 ja uważam im więcej tym lepiej. Może w jakiś ekstremalnych sytuacjach, typu zawody gdzie będziesz liczył ze każde dłuższe opuszczenie to strata 0.1s można rozważać mniejszy skok. Ale dla amatora im więcej tym lepiej.
A co do mechanizmu, to nie miałem na myśli wajchy między nogami :) tylko coś takiego
melba - @guru8 ja uważam im więcej tym lepiej. Może w jakiś ekstremalnych sytuacjach,...

źródło: temp_file.png6816479907043622046

Pobierz
@Szym3kSzym3k: Ale w moim przypadku to też różnicy nie robi ;D żadnych dziurek :D
@melba A to akurat tego typu najbardziej brałem pod uwagę :D
@3wolny No i zamówiłem Brand X, 125 skoku

Mocno mnie pieczę, bo ze skokiem 120 jest za 60 euro, ale o długości 350 XD
@3wolny: Niby przy 350 byłoby na styk, bo obecnie siedzi 15 cm w ramie, ale nie będę nic kombinować i ryzykować, z resztą i tak już 400 zamówiłem