Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie. Będąc zatrudnionym na pełny etat z pensją 3600 brutto, co wychodzi bodajże 2700 zł na rękę jest legalne dostać na wypłate 2500zł?
Niektóre dni nie ma pracy i wychodzi się wcześniej, np. po 7 godzinach i przy 20-dniowym miesiącu pracy ma się, np. 150godzin, to dalej obowiązkowo pracodawca musi zapłacić 2700zł?

#wynagrodzenie
#pieniadze
#dzialalnoscgospodarcza
  • 10
@Kakoq: Tak, że można dostać 2500, czy tak że obowiązkowo musi zapłacić 2700, jeśli pracuje się 7 a nie 8 godzin z winy pracodawcy?
@ly000: @Kakoq
UOP 3600 brutto.
Ogólnie tak pytam bo przypadek w rodzinie, że prywaciarz dość mocno kręci z wypłatą, ucina godziny, odbija kase mimo, że babeczka od rozliczeń pitu powiedziała, że nie ma prawa tego odbijać.

Dzięki za pomoc. Wychodzi na to, że pracodawca leci w #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Soshi: no to jeszcze się upewnij co do tego co napisałem wyżej, bo kwota netto jest zależna od wielu czynników np. od innych źródeł dochodu i od kwoty wolnej od podatku. i tak, z 3600 brutto może wyjść 2500 zł netto.
@Soshi: Jeśli mniej pracujesz niż 8h dziennie to powinien zmniejszyć wymiar etatu. Np 7/8 etatu ale nie może sobie sam tego zrobić tylko musiałby z Tobą to ustalić
@Qullion: W tym zakładzie jest j3banie ludzi na kase, ile im się na wypłate spodoba tyle ludziom dają, często poniżej minimalnej i nikt nie wie dlaczego i na co została kasa odbita. Chciałem się tylko dowiedzieć czy na pełnym etacie UOP mimo mniejszej ilości godzin tak czy siak musi dać te 2700.
@Soshi: widziałem parę lat temu pasek od takiego koleżki gdzie było 3200 brutto i 1800 zł do wypłaty, typ miał mniej niż 26 lat. Tam były nagrody i kary. Taka kombinacja, że sam nie wiedział o co chodzi.