Wpis z mikrobloga

#szwajcaria
Czy to prawda,że:

1.Szwajcaria to kraj #!$%@?? Masz bezwzględnie przestrzegać prawa i zasad bo sąsiedzi cię zaraz #!$%@?ą? On wiesza pranie na balkonie a tu nie wolno,on pali papierosy przed blokiem panie władzo,on wczoraj zaparkował na zakazie,proszę się tym zająć,on mi paragonu nie dał za hot-doga?

2.Odnoszę wrażenie,że Szwajcaria to nie jest dobry kraj na emigrację zarobkową.Zarobki nie rekompensują kosztów życia.Już lepiej jechać. do Niemiec czy Anglii.Niby Niemcy jeżdżą pracować w Szwajcarii ale tylko jeżeli mieszkają w Niemczech bo inaczej to nieopłacalne.
  • 10
@pracze-odrzenskie: Jak raz spuscisz wode w kiblu po 22 w starym bloku to nie beda dzwonic na policje.. Ale jak bedziesz regularnie mial gdzies zasady, to napewno zajma sie tym. Czemu? Bo nie chca miec takich Sasinow co prze..... 70mln na wybory ktore sie nie odbyły i nadal jest bezkarny. Jedno z drugim mocno powiazane. Temu tez nikt sie nie boi po miescie w srodku nocy chodzic, nie to co inne
@krzyzakp: Celna uwaga. Bywam na tagu okazjonalnie, bo Szwajcaria tylko na wakacje odwiedzana. Ale wielu rzeczy można im zazdrościć. Lubię tamtejszy porządek, i dzieci same zapindalające do przedszkoli ;) i szkół.
@pracze-odrzenskie:
Jeżeli nie masz sensownego wykształcenia i chcesz tylko zarobić jak najwięcej, oszczędzać na maxa to faktycznie się nie opłaca.
Jak masz dobry fach albo wykształcenie, możesz spokojnie odkładać i cieszyć się znacznie wyższym poziomem życia niż w Polsce. Do Niemiec/Francji/UK nie wyjechałbym za pracą, ze względu na brud, imigrantów z afryki i wysokie podatki.
ja tam tylko goszczę ;), szwajcarów nie znam. Ale z tego co wydaje mi się oni nie obnoszą się ze swoim majątkiem. Ale mogę się mylić. Niech odpowiedzą ci którzy tam mieszkają na stałe.