Wpis z mikrobloga

@card_man: bez kitu... kiedyś podesłał pdf "X pomysłów na stabilną dywidende". Kupiłem kilka pozycji bo "skoro tak trader21 mówi więc musi być dobrze" ... Na jednej jestem ~ -50% XD. Na każdej polecanej przez niego spółce jestem na minusie. Ale trzymam dla diwidendy..

Co ciekawe na tych co mówił "modne" etc jestem grubo na plus, a na tych co sam wybierałem jestem kilkanaście % na plus.
@CzyWszystkoJestJuzZajete: o #!$%@? widzialem ten raport, bo kupiłem na spółkę książkę i chyba do ludzi co ją kupili to wysyłał xD
Generalnie to jest jakiś fenomen, że koleś tyle lat kręci się wokół rynków finansowych i od 10 lat gada to samo, czyli C/Z, C/Wk, % dywidendy, złoto, srebro, niedowartościowane surowce, porównywanie spółek zbierających kukurydzę do gigantów technologicznych, no i oczywiście słynny dodruk. A w tym raporcie były screeny z simplywall.st,
pamiętam jak polecał kiedyś taki etf SDEM i mówił, że to jeden z najlepszych, ale ostatnio przestał o nim gadać, bo jest nadal -45% od wycen sprzed kovidu xd


@ElTalento: ło #!$%@?, też to pamiętam. Żeby być sprawiedliwym, trzeba by doliczyć dywidendy, bo on płacił chyba nawet niezłe (jakieś 7%) , ale i tak beka, bo się przespało hossę covidową