Wpis z mikrobloga

Hej doświadczone mireczki i mirabelki z pod tagów #silownia #dieta
potrzebuję porady. Jestem obecnie na diecie 2500kcal w dni treningowe, 2300kcal nietreningowe.
waga 92.5kg, wzrost 185cm. ćwiczę crossfit ok. 5xtygodniu.
Co miesiąc staram się chodzić na analizę i w ostatnim takim okresie Waga spadła z 95kg na 92.5, jednak samego fatu zleciało jedynie 0.7kg, natomiast mięśniowej 0.9kg.

Trochę mnie to dobiło, bo przez miesiąc liczyłem kcal, utrzymywałem poziom białka ok. 2g albo nawet trochę wiecrj na kg masy ciała. Wysypiam się. Nawadniam. Stosuje też 5g monohydratu kreatyny. Nie mam żadnych chorób przewlekłych.

Czy któryś z was może mi poradzić albo domyśla się przyczyną takiego dużego spadku tkanki mięśniowej? zbyt duża intensywność treningów? Za mała kaloryczność? Treningi odbywam na wysokim tętnie (mierzonym pasem z pulsometrem) podczas których spalam ok. 800-900kcal.

Z góry dziękuję za rady i opinie i pozdrawiam cieplutko

()
  • 4
@natlly22 tak chyba bede robił, niestety ale mam tendencję do zbytniego skupiania się na liczbach i ogólnie statystykach i czasami przesłania mi to zdrowy rozsądek ;) ale pracuje nad tym również.

@czarnaMamba97 no właśnie nie wiem, tyle wyliczyła mi trenerka, i tego staram się trzymac. Ale nawet jak tego mięśnia spadło mniej niż wskazania, to wydaje mi się że ten bilans jakoś znacznie ujemny nie jest skoro aż takiego spadku ogólnej masy