Wpis z mikrobloga

49 207 + 53 + 65 = 49 325

Trafił się weekendowy wypad pod Sułów i trzeba było zabrać ze sobą nieco bagaży, więc nadarzyła się idealna okazja do wyciągnięcia starego, dobrego treka. Bardzo byłem ciekaw, jak po dwóch miesiącach gravelowania będzie się jechało na tym stalowym grzmocie, który wiernie towarzyszył mi przez ostatnie 15 lat, bo po pierwszym zachwycie nowym nabytkiem jakoś tak zacząłem tęsknić za starym przyjacielem.

Na start prawie wbiłem się w zaparkowane samochody, jego słoniowa masa i zwrotność autobusu nieco mnie zaskoczyły :) Rozpędzał się z gracją nosorożca, ale jak już wskoczył na prędkość turystyczną, to jechało się gładko i przyjemnie. Co tu dużo mówić, lata spędzone na dopieszczaniu wysokości i kątów robią swoje, sprężyny w widelcu i sztycy podnoszą komfort jazdy, a idealnie trafione siodełko to już tylko wisienka na torcie. Zacząłem zastanawiać się, czy aby kasy wydanej na gravela nie lepiej było przeznaczyć na apgrejd Srebrnej Strzały, może jednak nie dla mnie te współczesne wydziwianki? Dam nowemu jeszcze trochę czasu na dotarcie, ale mam wrażenie, że stary nie powiedział ostatniego słowa :)

Sama trasa w większości wyszła bardzo sympatyczna, poza monotonnym dojazdem do Trzebnicy i nerwowym (ze względu na duży ruch) powrotem na ostatnim odcinku od Łozin/S8, to było przyjemne toczenie się po wioskowych asfaltach. W drodze powrotnej zrobiłem kilkukilometrowe zakole po baryczańskich lasach i choć uroków tym okolicom nie sposób odmówić, to jednak warto poczekać na bardziej sprzyjającą aurę, błotorelacja będzie w komentarzu :) No i oczywiście nie byłbym sobą, gdybym na dziewicze spotkanie z Prababką nie wybrał się uzbrojony w dodatkowe kilkanaście kilogramów w tobołkach, twardym trzeba być. Usapałem się, nie powiem, ale imho to tylko taka lokalna atrakcja, którą można zahaczyć przelotem, jednak jako cel sam w sobie już nie bardzo.

#rowerowyrownik #rower #rowerowywroclaw #ruszwroclaw

Skrypt | Statystyki
Pobierz DwaNiedzwiedzie - 49 207 + 53 + 65 = 49 325

Trafił się weekendowy wypad pod Sułów i ...
źródło: mapka
  • 5