Wpis z mikrobloga

@szyna352 z tym ze nie trzymasz ekranu w lapie caly czas tak jak to robisz z telefonem, nie piszesz tez tam w czasie jazdy wiadomosci czy nie ogladasz filmu, ustawiasz co potrzebujesz na szybko i tyle. bez porównania bezpieczniejsze niz zabawa telefonem.
@Gumi5: Wiesz jak to działa w praktyce czy jest egzekwowane? Pytam z ciekawości bo wiem że w kilku krajach uni też są takie przepisy zakazujące korzystania podczas jazdy. W sensie telefon z odpaloną nawigacją możesz mieć ale nie możesz go nawet dotknąć stojąc na światłach. A z ekranami wbudowanymi? Przecież jak chcesz zmienić temperaturę, nie wiem co jeszcze włączyć nawiew na szybę bo ci zaparowała to musisz użyć tych ekranów.
@Gumi5: Co XD Nigdzie nie jest to zakazane bo jak chcesz zakazać korzystania Z WBUDOWANEGO RADIA. Dodatkowo w wielu autach w tablecie jest już nawet klimatyzacja :) Też sądzisz że jest to niby zakazane i ktoś będzie stawał na autostradzie żeby zmienić temperaturę...
@szyna352: wbrew pozorom gadanie przez telefon bardziej angażuje niż kliknięcie parę razy na ekranie. Wiem bo dostałem kiedyś mandat za telefon, nawet nie zauważyłem skąd ci policjanci się wzięli, a przecież obserwowałem drogę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak przy okazji to takie pełne ekrany dotykowe w kokpitach samochodów też powinny zostać zaorane.
@szyna352: OPie - badania jednoznacznie wskazują, że pierwsza sytuacja bardzo wpływa na to jak dzielisz uwagę podczas jazdy. Negatywnie wpływa.

Zresztą to widać po tym jak kierowcy gadający przez tel lub patrzący w niego jezdza - po prostu nieuważnie.

Druga sytuacja to jedno wielkie "zalezy" bo na tym monitorze wybierasz sobie m.in. ustawienia związane z komfortem jazdy.