Wpis z mikrobloga

Motomirki, pomocy. Czy ta skrzynia będzie pasować do Astry H GTC z silnikiem 2.0 turbo 170km (Z20LEL)?
Niby kształt obudowy się zgadza, ale na zapytanie dostałem odpowiedź, że te kropki przy wałku mają znaczenie. Stara skrzynka jest w samochodzie i nie mam jak sprawdzić przed wymianą. Taki burdel z tymi skrzyniami jest, że idzie ocipieć.

Różnice w przełożeniach skrzyni nie mają dla mnie większego znaczenia. Skrzynia też jest od 2.0t, więc różnice nie powinny być duże.

https://www.otomoto.pl/oferta/skrzynia-biegow-astra-2-0-turbo-z20leh-240-km-m32-ID6DyA4I.html

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanikapojazdowa #opel #astra #skrzyniabiegow
  • 6
@NaChuiMiTaCHata: Widziałem twój wpis ale nie mogę dużo pomóc. Szybko patrząc to różnią się sprzęgłem ale wysprzęglik pasuje. Zerknij na przeguby wewnętrzne (półośki) bo szukając na szybko to różnią się frezem (katalogowo). Czyli skrzynie z 170 i 200 km są zamienne ale już ta którą podałeś 250 km nie pasuje przez inny frez w mechanizmie różnicowym. Zweryfikuj sobie to co napisałem. Może wieczorem zerknę dokładniej bo teraz nie mam czasu.