Wpis z mikrobloga

Jaki brać rozmiar ramy jak się jest na granicy rozmiarów ? Mam 178 cm i większości producentów wychodzi między M/L z tego co pamiętam była taka strona competivecycling i nawet spoko tam był kalkulator ramy tylko jak wpisałem to już taka nie istnieje :P
#rower
  • 25
Jeżeli zmierzyłeś dobrze przekrok (przyciśnij książkę/ poziomnicę do kości miednicy), to masz krótsze niż przeciętna nogi i tym samym długi tułów -> weź dłuższą ramę. Jaki to rower? Wrzuć linka do geo.
no właśnie tu zdania podzielone jedni mówią że mniejszy ale będzie bardziej agresywna i mniej wygodna pozycja a przy większym bardziej komfortowa i endurance


@krymic1991: Krotki rower to wyzsza pozycja ciala wiec wygodniej dla kregoslupa oraz mniejszy ucisk siodelka na krocze, dluzszy rower masz bardziej pochylony kregoslup czyli bardziej go obciazasz oraz wzrasta nacisk na krocze oraz pachwiny.

Mam gianta tcr M/L z TT 57cm i przy moim wzroscie 186cm to
@4x80: To nie jest takie oczywiste i zależy od zastosowania (wyścigi czy rekreacja czy dłuższe jazdy). Za krótka rama/mostek wymusza mocniejsze wygięcie kręgosłupa, z kolei za wysoka główka ramy da słabsze prowadzenie na zakrętach czy zjazdach (jeżeli chcemy jeździć szybciej). Rozmiarówka jest skrojona pod przeciętne długości rąk i nóg. Mając krótsze niż przeciętna nogi kupiłem "wygodnego" gravela w rozm. zgodnym ze wskazaniami producenta i na fittingu dali mi mostek 130mm/ -20
To nie jest takie oczywiste i zależy od zastosowania (wyścigi czy rekreacja czy dłuższe jazdy). Za krótka rama/mostek wymusza mocniejsze wygięcie kręgosłupa


Mowimy o krotszej nie za krotkiej wiec nie.

z kolei za wysoka główka ramy da słabsze prowadzenie na zakrętach czy zjazdach (jeżeli chcemy jeździć szybciej). Rozmiarówka jest skrojona pod przeciętne długości rąk i nóg.


I znowu nie bo piszesz o wiekszym rozmiarze dostosowanym do wiekszego zawodnika i tam bedzie dlatego