Wpis z mikrobloga

wtf przecież to praca jest
Skończyłem informatykę i pracuję jako developer, bo już przed studiami wiedziałem, że zarobki są zajebiste. Na studiach też prawie każdy kogo znałem miał do tego zdrowe podejście - żadnego geekowania, mam inne zainteresowania, życie, jestem tutaj bo hajs.
Mógłbym pójść na coś innego i pracować teraz jako jakiś inżynier, zapewne mieć większą satysfakcje z pracy, ale zarabiać no z kilka razy mniej.
@TMP_2137
@WyjmijKija: myślę, że taki gość co "lubi programować" to zostanie szybko zweryfikowany w pierwszej pracy, jak się okaże, że te taski w prawdziwym świecie to takie niezbyt ciekawe są. No chyba, że w pracy naprawdę robi to, co robiłby hobbystycznie, ale to pomijalna mniejszość.
Podsumowując: pracuje się dla pieniędzy, IT to branża jak każda inna, programista to praca jak każda inna. Przestańmy wreszcie #!$%@?ć o pasjonatach i hobbystach.
@nieanon226969: gość, który pasjonuje się programowaniem nie klepie nudnych crudów, to zazwyczaj łebski koleś z mocnymi skillami po jakiejś polubudzie. Coś jak ci goście ze znanego bardzo zdjęcia w sweterkach pt. "impreza informatyków"