Wpis z mikrobloga

A Pan Iwuć i jego kolega twierdzą, że nie warto inwestować w pojedyncze spółki tylko jak już to ETF, bo analiza spółki wymaga tyle czasu i pracy, że ciężko to dobrze wykonać zwykłemu świeżakowi.
Skoro ludzie związani z branżą finansów, nie inwestują w spółki, tylko ETF, to dlaczego wy inwestujecie w jakieś spółki? Jakie metody analizy macie i jak dużo czasu na to poświęcacie?

#gielda #inwestycje #inwestowanie
  • 13
tylko etf'y albo szeroka dywersyfikacja spółek a nie jakieś 100% tesla czy inne #!$%@? pomysły.


@NoKappaSoldier73: Jak mamy grubo ryzykować, to na skoncentrowanych portfelach akcyjnych statystyki moczących siano są podobne do cfd/futures. Różnica tylko taka, że na źle trafionych akcjach gracz się wykrwawia miesiącami/latami, a na lewarze kilka mcy i po krzyku.
Więc pasywnie grany etf zwiększa szanse powodzenia.
Skoro ludzie związani z branżą finansów, nie inwestują w spółki, tylko ETF, to dlaczego wy inwestujecie w jakieś spółki? Jakie metody analizy macie i jak dużo czasu na to poświęcacie?


@card_man: ja na razie tylko w AMD zainwestowałem. Kosztowało mnie to ładne kilka tygodni poświęcone najpierw na sprawdzanie klasycznych wskaźników, a potem na upewnienie się, że Infinity Fabric to rzeczywiście może być taka rewolucja jaką zapowiadali i czy ich koncepcja "więcej