Wpis z mikrobloga

Będę chciał spróbować skorzystać z BK2%.
Mam upatrzonych kilka inwestycji. Rozumiem, że w czerwcu muszę podpisać umowę z deweloperem i wtedy 1 lipca mogę składać wniosek o kredyt? I tak chcę skorzystać przy tym z pomocy doradcy kredytowego, żeby nie zrobić wtopy.

Pytanie, czy myślicie, że ceny tuż przed wejście BK2% pójdą do góry? Teraz widzę, że nie ma tragedii i są nawet spore możliwości do negocjacji z deweloperem (mówimy o jednym z najdroższych miast w PL).

Nie wiem, który moment będzie najlepszy na podpisanie tej umowy, tam później wiem, że można się umówić ile ona trwa, tzn ile czasu się ma, na ogarnięcie tematu z kredytem.

Jest w ogóle sens szukać w rynku wtórnego? Możliwe, że szybko się rozejdzie ta kasa z tego programu, więc wolałbym jak najszybciej złożyć wniosek

Help.

#mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt2procent #bezpiecznykredyt #nieruchomosci
  • 37
@Wirtuoz synu zrobi się taki popyt z tymi kredytami że raz będzie mega burdel i będzie się to przeciągac w nieskończoność a dwa dew jak zobaczy że ceny idą w górę zerwie umowę jak za dużo stargujesz teraz
@francoisinho: tylko te zasady są już dosyć jasne, osób które nie mają mieszkania, więc się łapią do programu jest masa
@robercik55 tego się boje.. czyli co i tak lepiej poczekać do czerwca z umową? ale wtedy będzie ciężej negocjować pewnie
@francoisinho: oo jest i nasz rajdowiec ze składanej gt86.

@Wirtuoz pytasz na portalu gdzie połowa trolluje, a druga połowa w życiu nie doszła do etapu wizyty w biurze dewelopera. Musisz sam sobie przeliczyć, czy ewentualny wzrost będzie zrekompensowany przez tani kredyt, który w sumie jeszcze nie wiadomo jaki będzie miał finalny kształt. Jest zbyt wiele zmiennych, żeby prorokować. Równie dobrze stopy mogą polecieć w dół jak i w górę, wszystkiego można
Własny dom bądź mieszkanie posiada 84 procent Polaków - wynika z danych Eurostatu.Dec 2, 2021


@Wirtuoz: wszystkie kryteria zawężają liczbę, a przede wszystkim to, że osoba nie może być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości. Do tego dochodzi limit ceny 700k i to, że musi Cię być stać na kredyt o racie malejącej. Większość co spełniało te warunki raczej już siedzi załadowana w kredyt.
Rozumiem, że w czerwcu muszę podpisać umowę z deweloperem i wtedy 1 lipca mogę składać wniosek o kredyt?

Nie wiem, który moment będzie najlepszy na podpisanie tej umowy, tam później wiem, że można się umówić ile ona trwa, tzn ile czasu się ma, na ogarnięcie tematu z kredytem.

Jest w ogóle sens szukać w rynku wtórnego? Możliwe, że szybko się rozejdzie ta kasa z tego programu, więc wolałbym jak najszybciej złożyć wniosek
@Wirtuoz: program ma wejść planowo w lipcu ale banki mogą być przygotowane dopiero na koniec roku, tak było w poprzednich programach, też czekałem na ten program ale co raz bardziej myślę że to po prostu kiełbasa wyborcza i pis nas wszystkich znowu wydyma, na ten rok przewidują 7.5 mln dofinansowanie co daję średnio 700 kredytów na całą Polskę ( ͡° ͜ʖ ͡°) od nowego roku (po wyborach)