Wpis z mikrobloga

25 lat temu. W 1998r pensja minimalna wynosiła 500pln,- tzn, że Polaka wtedy było stać na ok 310,5 litrów paliwa...

Dzisiejsza pensja minimalna to 2709pln,- tzn, że Polaka stać na około 361 litrów paliwa...
Czyli tak naprawdę przez 25 lat pensja minimalna wzrosła z 500,- do zawrotnych 589,35pln... Przeliczając siłę nabywczą na litr benzyny...

Każdemu, kto głosuje na tą bandę złodziei, PiS , PO , czy inne holownie, życzę aby wprowadzili wam te 15minutowe miasta i inne rzeczy do których już was powoli przyzwyczajają...

#polska #inflacja #paliwo #orlen #gospodarka #bekazpodludzi #bekazlewactwa #takasytuacja
Pobierz kxniec - 25 lat temu. W 1998r pensja minimalna wynosiła 500pln,- tzn, że Polaka wtedy...
źródło: Skad-bierze-sie-cena-litra-benzyny-Pb95-1
  • 41
Nie mogę już słuchać tego stękania na "15-minutowe miasta". Ktoś się wziął za wdrażanie koncepcji urbanistycznych, których od dekad na politechnikach uczą i jeden debil z drugim sobie dorobili do tego ideologię. Zgodnie z ideą wielofunkcyjnych kwartałów została wybudowana choćby Nowa Huta 60 lat temu i dzisiaj jest to jedno z przyjemniejszych miejsc do mieszkania w Krakowie.
no, no bylo tak dobrze, ze nie trzeba bylo pieniedzy z OFE zabierac jak za pisu. A nie, czekaj...


@93michu93: xDDDD

No jak podajesz ten "argument", a właściwie perfidne kłamstwo z OFE na poważnie, to muszę zacytować sam siebie:

Jak ktoś pisze coś w stylu PiS/PO jedno zło, to od razu wiadomo, że konfiarz nieuk xD


U ciebie chyba oba, ale drugie na pewno.
No jak podajesz ten "argument", a właściwie perfidne kłamstwo z OFE na poważnie, to muszę zacytować sam siebie:


@aegispolis: no ale to musisz mi wyjasnic co jest nie tak z tym argumentem. Sprawdzimy moze zadluzenie?
Zeby nie bylo, ze twierdze, ze za pisu jest lepiej czy gorzej - wg mnie tak samo. Nawet ich pomysly na zamkniecie gospodarki w czasie COVIDU byly takie same tylko Donald nie chcial otwarcie powiedziec bo
no ale to musisz mi wyjasnic co jest nie tak z tym argumentem.


@93michu93: No choćby to, że żadne pieniądze z OFE nie zostały ukradzione, co możesz sprawdzić na swoim koncie emerytalnym. A ty powtarzasz dalej tego fejka, bo się tak wytresowałeś propagandą.

Powiedz mi może - jak mam cię traktować powaznie, gdy zaczynasz od takiego kłamstwa? Miało być PiS-PO jedno zło a wyszło, jak zwykle, że po prostu Konfa i
@aegispolis: wiesz jak dzialalo OFE?

Wyobraz sobie, ze jestes teraz w PPK ale sa problemy z hajsem i PiS transferuje twoj hajs z PPK do ZUSu. To nie jest kradziez? Kazdy tranfer do zusu to kradziez ale oczywiscie zadna partia tego nie ruszy bo strach. Bedziemy doplacac do trupa do smierci
@kxniec: W 1999 r. nowe mieszkanie w dużym mieście kosztowało 2.000 zł za 1m2. Czyli małe jednopokojowe 31m za 62 tys. złotych. Oczywiście zacząć płacić transze należało na etapie łąki z wbitymi patykami i obietnicą że "tu będą bloki" (do możliwości zamieszkania jakieś 2 lata). Ofert pracy w gazetach dużo, praktycznie na każde wysłane cv była odpowiedź - zaproszenie na rozmowę. Pensja człowieka który rok po studiach poszedł do pracy wynosiła
@kxniec: wyjaśnij mi proszę o co ten ból dupy dotycząc 15-minutowych miast? Przecież to jest zajebista idea dotycząca planowania i urbanistyki, aby do wszystkich istotnych usług mieć możliwie szybki i komfortowy dostęp. Co w tym złego? To jest lewackie a prawackie jest jeżdżenie furą po każdą pierdołę i gnicie w korkach.
@kxniec ile masz lat? Caly "sukces" Putina to wlasnie skok cen ropy i gazu z jednych z najnizszych w ostatnich dekadach wlasnie w latach 90 do jednych z najwyzszych ktore ciagle sie utrzymuja. Ropa byla wtedy w okolicach 10-15$. Dzis jak jest w okolicach 70$ to jest dobrze. To sa ceny ktore wykonczyly ZSRR i nie pozwalaly Rosji wyjsc z kryzysu https://tradingeconomics.com/commodity/crude-oil
@Zuben @aegispolis przez wiekszosc 2020 ceny ropy byly wysokie w