Wpis z mikrobloga

Każdy czymś się chwali to i ja tez, właśnie dostałem ostateczna zgodę kredytowa od banku na nowy dom w okolicach #dallas #teksas #texas #usa !
Fixed rate 4.9% 30yrs conventional loan :)

Promo video z osiedla gdzie za dwa tyg odbieram klucze :)!
Na nasze 180m, 3 sypialnie, 1 pokój office/sypialni, 2 łazienki.

Jakby ktoś był chętny mogę opisać cała procedurę i wymogi otrzymania kredytu na dom w Teksasie.

#kredythipoteczny #nieruchomosci #nowydom #emigracja
thoorgal - Każdy czymś się chwali to i ja tez, właśnie dostałem ostateczna zgodę kred...
  • 24
@Dusk_Forest77: Property tax to zwykle mieszanina County tax + city tax + School district tax. Ten ostatni jest zwykle największy, u mnie to będzie 2.32% (na rok) z czego 1.3% to na szkoły idzie. Mansfield TX ma jeden z najlepszych school districts w DFW. Na to się godziliśmy ze względu na naszego 3 latka. W tym roku pójdzie jeszcze do pre-k (mamy darmowy, zwykle kosztuje $700/mc), za rok kindergarten i pozniej
@Kiedysbedeczerwonka: 420k $ za gotowy dom gdzie wchodzis i mieszkasz. Czyli niecale 1,9 mln. A tu zobacz prawie 20km od centrum Warszawy szeregowka(w stanach zwana tank house) na zadupiu ze spabym dojazdem w stanie deweloperskim za 1,5mln https://www.otodom.pl/pl/oferta/miejskie-wille-w-otulinie-parku-kampinoskiego-ID4jnK7 . Teraz by wykonczyc 180m. To lekko liczac pojdzie 400k i to przy kompromisach w wielu aspektach. Wez jeszcze pod uwage ze sila nabywcza w US znacznie wyzsza. Takze ten dom pod Dallas