Wpis z mikrobloga

Jeden Mirek napisał że jedzie do Holandii pracować na magazynie. I jebudub nagle tysiąc mirków się zleciało i wydali osąd

"Jak ci się w Polsce nie udało to i w Holandii ci sie nie uda!"
"10 lat pracowałeś na magazynie w Polsce i myślisz że teraz zostaniesz kimś w Holandii?"
"Szybko wrócisz"
"Jak w Polsce klepiesz biedę to i za granicą będziesz ją klepał"

Były też dobre rady "Unikaj Polaków za granicą, będą pierwszymi którzy będą Cię chcieli zrobić w chvja" jak widać, Polaków nie trzeba unikać tylko za granicą, na wykopie też XD każdy tylko dołki kopie pod drugim.

Prawda jest taka że jak jesteś robolem produkcyjnym i klepiesz za 3000 netto w Polsce to już lepiej jechać do Niemca i pracować za te 1800 euro netto. No chyba mi nie powiecie że za 1800 euro netto gość będzie żył w Niemczech gorzej niż za 3000 złotych w Polsce? nie będzie też żył porównywalnie, będzie żył lepiej. OCZYWIŚCIE #!$%@? że NIE BĘDZIE GO STAĆ NA DZIWKI I WYPADY HELIKOPTEREM NAD LAGUNE BALOS CO DWA TYGODNIE. Ale poziom życia będzie wyższy. Ale nie.. najlepiej wkleić mu zdjęcie szubienicy.

#polska #niemcy #emigracja #gownowpis #polakicebulaki #zagranico
  • 10
@Darthal:

nagle tysiąc mirków się zleciało i wydali osąd

Widzę kolega nowy w tym kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przede wszystkim ludzie tylko pieniądze widzą, a przecież emigracja do bogatszego kraju ma dużo innych plusów. Choćby ucieczkę od takiej mentalności.

Poza tym, samo przeliczanie pensji jest nic nie warte. Ja np idę do lekarza bez problemu i nie place, za dentystę też nie, ba, nawet za okulary.
@Darthal:

każdy tylko dołki kopie pod drugim.

Nie kazdy ale wiekszosc. Czest tez udaje madrzejszych niz jest ^^
Ale jest paru normalnych, wiec proporcje zachowane prawie idealnie.
Co do tego miraska to wkleje filmik ktory komujs ukradlem(Erniemu?)
Moze chlopaki od Jerrego sa tutaj z nami ^
^
@Darthal o to to. śmieszy mnie jak piszą, że za najniższą to gówno nie życie. ja w Irlandii najniższa z czasem z 600€ więcej więc nie jakieś miliony - może z wynajmem słabo (poszłam na mieszkanie dopiero po 1.5roku przy lepszych zarobkach), ale nawet zarabiając psie pieniądze stać mnie było na wyjazdy zagraniczne, jedzenie na mieście, kupienie sobie ubrań (w pl po lumpeksach tylko biegałam XD), robiąc zakupy spożywcze nie musiałam skupiać