Wpis z mikrobloga

Jaki telefon z jak najlepszym aparatem (zdjęcia i wideo) + normalną baterią do 5000-6000zł? Jak za 3-4k coś wartego uwagi, to też chętnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)Przeglądam już kilka godzin rankingi telefonów i ciężko z tego wywnioskować co i jak, masa tekstów nieaktualna, w wielu (co w sumie zrozumiałe) patrzy się na całokształt. Mi zależy na tym żeby telefon robił jak najlepsze zdjęcia i filmy, miał baterię która wytrzyma cały dzień bez żadnego problemu (czyli samsung s22 odpada, może s22 plus wchodzi w grę) i dobrze łapie zasięg co wcale nie jest takie oczywiste z tego co czytam w recenzjach. Reszta funkcji, choćby jakieś super wyświetlacze, wydajność w grach, etc etc zbedne.

Preferowany android, ale wiele wskazuje jednak na iphone z tego co patrze? Musze żonie wybrać telefon, ona zajmuje się zawodowo fotografią (foto bezlusterkowcami), więc must have np. robienie zdjęc w rawach. Dobra stabilizacja wideo, dobra jakość zdjęc też w nocy.

Samsung S23 miał swoją premierę i myślałem o czymś z tej beczki, ale widzę że taki s22 plus czy ultra znacznie tańsze, nadal dostępne i chyba nie ma dużej różnicy w aparacie.

#telefony #telefonykomorkowe #smartfon #smartfony #iphone #android #samsung
  • 7
@kuta_senator: tylko tu już cenowo wchodzimy w iphone pro. A z półki niższej, myślisz że 23 plus albo 22 plus lub 22 ultra w jakiejś promce dużo odstaja jakością foto? Na Tele zoomie aż tak mi nie zależy
@niemodnie: S23 Plus powinien spokojnie dać radę również :) Zobacz sobie jakie są różnice dokładnie. Wiem, że względem Ultra na pewno nie ma tego "dużego" zoomu oraz jeszcze jakiegoś obiektywu brakuje. Poza tym - w testach czasem zdjęcia wychodzą z niego ciut lepiej niż z Ultra, być ,może przez wzgląd na oprogramowanie i to jak zrobione jest "pixel binding" w wersji S23 Ultra.
@kuta_senator: dzięki. Poszukam recenzji i rawów wyeksportowanych, żona wrzuci do obróbki i będzie wiadomo. Jeśli to kwestia softu i auto obróbki JPG to i tak nie ma to znaczenia. Jedynie widzę że s23 plus vs s22 plus lepsza bateria, foty też lepsze, wydajność też. Chyba to jest nr 1.

Pixel 7 pro bez wsparcia w Pl a szkoda. Jeszce iphone dokładnie ogarnę bo pewnie do 5k którys może być lepszy foto
@krash: nadal nic, były jakieś cyrki z cenami s22, najpierw podnieśli żeby potem obniżyć i teraz znowu mam dylemat. Ogólnie S22 na pewno odrzucam przez baterię, być może S22 plus . Cenowo S22 + jak S23, z kolei S23 plus droższe.

Ultra raz że jeszcze droższe, a dwa wydają mi się za duże, pierwsze czego się pozbędziemy to i tak ten rysik, spoko, może niektórzy go potrzebują ale nie widzę sensu.