Wpis z mikrobloga

Mirki, jest jakiś magiczny sposób na redukcję tłuszczu z brzucha?
Jeżdżę sporo na szosie, już od 4 lat. Obecnie lecę planem treningowym 4 dni w tygodniu. Dietę mam całkiem w porządku - mało śmieciowego jedzenia i słodyczy. Kalorycznie pokrywam dzienie zapotrzebowanie. Ważę 70kg przy 180cm wzrostu, tłuszczu pod skórą na rękach, nogach, klatce to prawie nie mam, ale na brzuchu wciąż się utrzymuje.. Nie jest to może poziom "skinny fat", ale sześciopaka to za specjalnie nie widać. Nie przeszkadza mi to jakos szczególnie, bardziej zastanawia.
Kwestie hormonalne odpadają, akurat w zeszłym tyg. robiłem badania i wszystko tip top.
#dieta #dietetyka #szosa #kolarstwo #rower
  • 34
@WafleMichaua: To mi chyba też się nie uda.
@Poemat: Niestety nie mam czasu i możliwości tak dokładnie pilnować kcal. Na ten moment robię to mniej więcej na czują, policzyłem kilka razy ile moje posiłki mają kcal i operuje węglowodanami i białkiem w zależności od dni treningowych.
@Pegos: Nie wiem jaki mam poziom tkanki tłuszczowej. Według wagi 17,4%, ale to mało prawdopodobne.
@dean_corso: bzdura, rower pali kcal aż miło,
Niestety nie mam czasu i możliwości tak dokładnie pilnować kcal. Na ten moment robię to mniej więcej na czują, policzyłem kilka razy ile moje posiłki mają kcal i operuje węglowodanami i białkiem w zależności od dni treningowych.


@majeranek: No to nie dziw się, że nie można zrzucić wagi ;) Niestety na pewnym poziomie musisz tego pilnować w jakichś 95% minimum, a szczególnie przy Twojej "piórkowej" wadze.
@Poemat: tzn. ja nie mam problemu ze zrzuceniem wagi, to mi akurat przychodzi łatwo. Bardziej chodziło mi o to czy to jedyny sposób na te resztkę tłuszczu na brzuchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AdamKarolczak02137: No cóż, to chyba zostanę chudym szczurem. Wydolnosc najważniejsza ()
@majeranek: Co by ci magiczna waga pokazywała to dalej nie będzie miarodajny poziom tluszczu. Natomiast wagi zazwyczaj zaniżają
Pokaz foto napiętego uda i złap za skórę. No i ten mistyczny brzuch z odłożonym tłuszczem stojąc.

Z tego co piszesz to wynika skiny fat z małym udziałem mięśni i brzuchem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@majeranek: skoro masz 70kg i 180cm to rozumiem, że ten "brzuszek" nie jest wielki ale wyróżnia się na tle chudej reszty ciała? Imho urok uprawiania tylko sportów wytrzymałościowych. Ostatnie co bym robił, to próbował wprowadzać jakieś deficyty kaloryczne na własną rękę, co radzą tutaj co poniektórzy. Ale zwrócenie się do dietetyka o rozpisanie profesjonalnej diety z dużą ilością białka może pomóc.

edit: niektórzy też dobrze piszą, nieprawidłowa postawa też może potęgować
@majeranek: albo mocniejsza redukcja albo może masz np przodopochylenie miednicy i stąd wydaje się, że jest tam dużo tłuszczu? Spróbuj najpierw przed lustrem skorygować postawę. Przodopochylenie miednicy generalnie wywala brzuch do przodu, trzeba wtedy go wzmocnić
@Bumelante @zobq @Wojtas_elo To też nie tak że ja mam brzuszek. Obiektywnie patrząc mój brzuch jest raczej płaski, tylko po prostu jest na nim warstwa miękkiego tłuszczu ;d. Zastanawia mnie skąd dysproporcja że na rękach widać mi żyły i jestem w stanie złapać sama skórę, a na brzuchu lekka galaretka.

Jeśli chodzi o wadę postawy to mam, ale akurat nie przodopochylenie miednicy, a zaokrąglone barki. Natomiast może faktycznie coś w tym jest
@majeranek masz tak albowiem iż nie ćwiczysz mięśni brzucha plus jak na 70kg to jesteś dość tłusty. Miałem tak samo. Jedyne rozwiązanie to trzymanie miski ale mądre plus ćwiczenie brzucha. ręce i nogi masz po prostu cały czas ćwiczone a na rowerze bruch mimo że ważny to nie jest tak obciążony jak reszta. To że schudles rowerem to nie oznacza jakim mixem. Bo większość tego albo znaczną część to mięśnie mogły być.