Wpis z mikrobloga

Jestem na końcówce 6-tego tygodnia na keto i nie mam jeszcze urządzenia do pomiaru ketonow we krwi, więc od czasu do czasu sprawdzam sobie zawartość ketonow w moczu przy pomocy pasków. Dzisiaj mierzyłem i wedle wskazań wciaz mam spora ilość ketonow w moczu. Wedle paska jest to ok. 40 mg na dl wiec tak w górnej granicy. Wydawało mi się, że po okresie adaptacji ketony w moczu nie będą się pojawiać, bo organizm będzie je zużywał, a jednak po 6 tygodniach wciaz mam ich sporo w moczu. Czy to normalne, czy coś nie tak sie tutaj dzieje??
#keto
  • 20
@dean_corso: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ale nic mi ona nie mówi i przede wszystkim nie odpowiada na zadane przeze mnie pytanie. Dla jasności, pytanie brzmi: "Czy po 6 tygodniach stosowania diety keto, powinny wciaz pojawiać się ketony w moczu?"
@mirek_wyklety:

Czy po 6 tygodniach stosowania diety keto, powinny wciaz pojawiać się ketony w moczu?

Tak. Nawet po kilku latach na ketozie ketony mogą pojawić się w moczu, to normalne. Może to wynikać z tego, że pełna adaptacja trwa znacznie dłużej. Ponadto każdy organizm jest inny, więc u każdego będzie to inaczej wyglądać. Nie masz się o co martwić, jeżeli trzymałeś sztywno dietę przez te 6 tygodni to na pewno jesteś
@dean_corso:

proponuje poszukać o kwasicy ketonowej

Może lepiej nie proponuj ;))

"Kwasica ketonowa (czasami zwana kwasicą ketonową lub kwasicą ketonową cukrzycową) to poważne zaburzenie metaboliczne, które może wystąpić u osób z cukrzycą, zwłaszcza typu 1, gdy poziom glukozy we krwi jest bardzo wysoki, a poziom insuliny jest bardzo niski. W takim przypadku organizm rozpoczyna rozkład tłuszczów, aby uzyskać energię, co prowadzi do zwiększonej produkcji ketonów, substancji chemicznych, które są produkowane podczas
@dean_corso eh, nie chce mi się z takimi jak ty gadac, ale cię uswiadomię. Z racji przebytego leczenia onkologicznego, przechodzę regularne badania kontrolne od trzech lat. W tym badania nerek. na keto jestem dwa lata. Wyniki mam bezbłędne panie dietetyku xd
eh, nie chce mi się z takimi jak ty gadac, ale cię uswiadomię. Z racji przebytego leczenia onkologicznego, przechodzę regularne badania kontrolne od trzech lat. W tym badania nerek. na keto jestem dwa lata. Wyniki mam bezbłędne panie dietetyku xd


@Dumpster: Nie ma najmniejszego sensu podejmować próby klarowania czegokolwiek komukolwiek. Nikogo nie przekonasz a tylko się naprodukujesz. Szkoda prądu. Niech sobie jedzą Nutellę ze zdrowym chlebkiem na zdrowie. Nobody gives a
@mirek_wyklety no i w sumie to najważniejsze. nie można też zwariować, bo cyferki na glukometrze się nie zgadzają. zresztą ilość ketonów bardzo mocno sie będzie wachac w ciągu dnia w zależności od pory dnia, zmęczenia, stresu itd. ja czasami mierzyłem sobie będąc pewien że mam powyżej 1 mmol, a miałem 0,3 po całym dniu bez jedzenia. i czasami odwrotnie, że zjadłem jakieś gówno i miałem cały czas wysoko ketony.

z paskami trochę
@Dumpster: Mi tutaj chodzi raczej o konkretna sytuację odnośnie ilośći ketonow w moczu. Wydawało mi się, że po zakończonej adaptacji ketony są zużywane przez organizm do spalania tłuszczu, w związku z tym nie powinno ich być już w moczu, bądź jedynie w śladowych ilosciach. Tak wiec zastanawia mnie fakt, ze pomimo 6 tygodni na keto, wciaz pojawiaja mi sie ketony w moczu. Obecność we krwi to co innego i zdaje sobie