Wpis z mikrobloga

W kolejnych godzinach możemy się spodziewać zalewu alarmistów i internetowych pobudzaczy emocji którzy będą twierdzili że updatek Bakhmutu to koniec. Dla perspektywy mapka żeby uzmysłowić że takich miasteczek jest wiele w tej części ukrainy.

#ukraina
koala667 - W kolejnych godzinach możemy się spodziewać zalewu alarmistów i internetow...

źródło: FovcC0BWIAEZQk0

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@koala667: Trochę się zgadzam, ale kurde miasto jeszcze nie padło, ciągle się trzyma a Ukraina wciąż utrzymuje drogę do zaopatrywania sprzętu. Rozwalenie tamy może i ma na celu zabezpieczenie odwrotu, ale równie dobrze chcą trzymać Wagnera z dala od północno-zachodniej części miasta i bronić się dalej.
  • Odpowiedz
@koala667:
ukraińcy odbiją jakąś wieś obitą dechami i erernitem. Wielki sukces strategiczny punkt, arteria komunikacyjna, do zamknięcia kotła okrążenia.

ruskie zdobędą jakąś wies obitą dechami i eternitem. Przecież to nic nie znacząca wieś obita dechami i eternitem, takich miasteczek jest wiele w tej części ukrainy.
XD
  • Odpowiedz
@koala667: @Kagernak @zenek-stefan1 tu nie chodzi o to, że to jakieś jedno miasteczko, tu chodzi o to, że widać ze UKR nie mają sił nawet na obronę tego jednego miasta. I ta sytuacja może się powtórzyć z kolejnym i kolejnym bo Ruskim się teraz nie spieszy a czas gra na ich korzyść
  • Odpowiedz
@Pasterz30: no chyba nie myślałeś że ukr odbiją donbasy i krym xD to jest nie realne. Podejrzewam że teraz będą się cały czas już cofać, a na wiosnę pierwsze rozmowy pokojowe. Aczkolwiek zawsze mogę się mylić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pasterz30: Podobne głosy słyszałem w czasie szturmu na sewerdonetsk i Lysychansk. Jak dzisiaj widzimy nic to nie znaczyło jeżeli chodzi o szerszy obraz tego konfliktu. Linia frontu z kacapskiej perspektywy nadal jest w bardzo podobnym miejscu.
  • Odpowiedz
fajnie ale z tego co słyszałem to Ukraina miała odbijać tereny a nie je tracić.


@Megasuper: To tylko swiadczy, że masz ogarniczone umiejetnosci percepcji, albo niewiele słyszysz. Od miesiecy było klepane o szykowanej wielkiej ofensywie Rosjan.
  • Odpowiedz