Wpis z mikrobloga

Siemanko smarfonowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zastanawiam się nad zmianą telefonu. Mam teraz 1+ 7pro i latem stukną mu 4 lata, niedomaga trochę bateria, ma mocno porysowany ekran i skończyło się wsparcie, więc chciałbym dać mu odpocząć.

Szukam telefonu, ale mniejszego niż obecnie, tak maks 6,5" a najlepiej okolice 6". Budżet do 4,5. Zależy mi też na długim wsparciu. Jakieś propozycje, opinie na temat telefonów które macie?

Zastanawiałem się nad Pixel 7 ale nie na polskiej dystrybucji, 5g jest ale nie działa w pl więc jakby nie było.

Asus ZF9 fajny ale krótkie wsparcie, bez indukcji (przydałoby się bo mam w aucie)

Zastanawiam się najbardziej nad S23, ale nigdy nie miałem Samsunga i nie wiem czy po przesiadce z 1+ nie będzie mnie wkurzało oprogramowanie.

No i myślę że. O IP13 pro ale nie wiem czy jest wart swojej ceny.

Może jakieś inne propozycje?
#android #ios
  • 20
@zeta_: Ale co ty masz do vivo? Bo tani to od razu gorszy? Bo musisz szpanować telefonem wartym kilka tysięcy? Po co? Telefon ma spełniać swoje role, czyli odbierać, dzwonić, pisać i otrzymywać SMSy oraz mieć szybki procesor i dobrą baterie by nie zdechl po dwóch godzinach
@userrrr: Nie masz nic ciekawego do dodania to sobie odpuść. Zapytałem o poradę, podałem też konkretne telefony które mnie interesują i zapytałem o opinie. Skoro podałem budżet i jako przykłady telefony flagowe, to na logikę (wiem ze w tym kraju jest z tym deficyt) szukam telefonu z takiej kategorii. A Ty mi z VIVO wyjeżdżasz. No i te argumenty o szpanie. Jak dla Ciebie tel. Za 1000euro to jest szpan to
@zeta_: XDD chłopie telefon za tysiąc ojro to jest na nasze ok 5 tys PLN czyli to już nie jest jakiś psi grodz tylko konkretna sumka, a po co kupować tak drogi telefon? Uj mnie obchodzi, że Ty myślisz o tych dwóch ja Ci polecam dużo tańszy i lepszy, dzięki któremu zaoszczędzisz ze swojego budżetu 3600 PLN które będzuesz mógł przeznaczyć na coś ambitniejszego niż kawałek plastiku z elektroniką w środku,
@userrrr: A żebyś już się odczepił z tym VIVO to:

Ma ekran IPS 60Hz, więc na starcie odpada. Chcę ekran o mniejszym rozmiarze ale nie gorszej technologii niż obecnie.

Brak ładowania bezprzewodowego o którym pisałem.

O wsparciu to nie mam co marzyć pewnie bo tanie chinczyki dupy nie ukrywają a chcę potrzymać telefon z 4 lata.

Słabe aparaty, brak aparatu tele (mam taki w obecnym 1+ i przydaje się nie raz).
@zeta_: Ja Ci chłopie pomogłem. Poleciłem Ci tani i dobry telefon, dzięki któremu zaoszczędziłbyś pieniądze co przy dzisiejszym ogólnoświatowym kryzysie jest istotne. Vivo nie jest taki zły, ale rozumiem, ze ty koniecznie musisz miec telefon warty kilka tysięcy jak jakis snop co przed znajomymi musi sie chwaluc jaki to ma drogi telefon
Tak, kupię najtańszy telefon. Auto sprzedam i kupię takie dużo tańsze bez automatycznej skrzyni, bez klimy, bez radia bo po co przepłacać w czasie kryzysu. Zmywarkę wyrzucę bo po co marnować pieniądze na kawałek blachy jak można ręcznie zmywać. Chłopie, zrozum o czym pisze. Chcę usłyszeć opinie o konkretnych telefonach. Nie pytam czy warto wydać tyle pieniędzy bo nie to jest sednem problemu. Rozumiem, że u ciebie krucho z kasą i oglądasz
@zeta_: miałem S22 i generalnie super telefon, tylko bateria dramat, teraz s23 podobno naprawił problemu z bateria dzięki temu że w końcu na Europę idzie procek snapa, kumpel go właśnie kupił i jest mega zadowolony. Według mnie jeśli szukasz małego i dobrego (flagowego) telefonu to na dzień dzisiejszy wybór jest tylko albo s23 albo iPhone zwykły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@scrimex: Ja z mojego 1+ jestem zadowolony bo to w sumie świetny telefon ale się już starzeje i zużywa. Natomiast sam 1+ to już nie to samo co kiedyś. Seria 9 jest ok ale wsparcie też za długo już nie potrwa. Seria 10 w sumie ok, ale widziałem że konstrukcja jest słaba i mogą pęknąć pod naciskiem, poza tym to też są patelnie 6,7. Nowa 11 wygląda słabo moim zdaniem z
@scrimex: z pixelem to mam taki problem, że mimo iż soft i aparaty są topka, to prędkość ładowania kuleje, 5g nie działa w Polsce no i czytałem artykuły, że pojawiają się skargi użytkowników na pękające szkła aparatów. Ostatnie czego bym chciał to wydać kilka tys. Na tel z wadą konstrukcyjną i potem się bujać z reklamacjami.
5g nie działa w Polsce


@zeta_: A mamy 5g w Polsce? Bo obecne to chyba popierdółka ale racja, dziwna polityka Googla w temacie trochę klientów im odbiera. Sam bym Pixela brał i też swojego OP brałem z braku laku i tak z nim siedzę już trochę, bo nie ma na co wymienić.
@zeta_: no to chyba w takim razie moim zdaniem Samsung albo IPhone, ja miałem kupować teraz ale chyba jeszcze do konca tego roku przebujam się z tym oneplusem i zainwestuje w jabłko albo samsunga, oneplus jest za duży kiedyś fajnie było mieć duży telefon, teraz niezbyt :D