Wpis z mikrobloga

#synology #komputery #backup #dyski
cze
Myślę o zakupie np. SYNOLOGY DS220+. Czy w takim synology mogę wydzielić profile w taki sposób, że użytkownikowi X przydzielam ileś tb, użytkownikowy Y kolejne, a użytkownikowi Z kolejne? Tak żeby jeden użytkownik nie mógł wejść na innego użytkownika? Coś jak zwykła chmura tylko, że w domu? Jest do tego apka na telefon?
Nie tyle chodzi mi o prywatność tylko, żeby ktoś komuś czegoś nie usunął przypadkiem, a ewentualnie żebym ja mógł to administrować.
  • 5
@desygnat:
Mam mniejszy DS118+, system DSM jest ten sam. Można zrobić wszystko, o czym piszesz - jest apka na androida, iOS, windowsa, macos i co tam jeszcze potrzebujesz + osobna apka i dostęp web do biblioteki zdjęć w chmurze.

Jest też całkiem spoko klient torrent, można zainstalować serwer Plex a na kompie kopiować pliki po SMB.

Ja na swoim używam:
Serwer Plex - oglądanie filmów z NAS przez chromecasta
Download station
@desygnat: mialem ds220+ i u mnie sie nie sprawdzil.

Appki na smartfony robia straszny burdel w galerii i działaja tak sobie. Do zdjec ze smartfona wzialem onedrive.

appka do time machine bardzo fajna, nie mam uwag.

jakas kopia kompa przez veam ok, ale onedrive mi robi tez kopie najpotrzebniejszych rzeczy z kompa, nie musi nic mi dzialac w pokoju.

Plex czasami korzystalme ale malo, bo netflix itp

pihole, sprawdzalo sie ale
@MercedesBenizPolska: ja backup robię przez freefilesync na jeden dysk, a ten dysk backupuje co jakiś czas na kolejny dysk xd nie chce mi się już z tym bawić w ten sposób i pomyślałem o NAS. Chciałbym co najmniej z żona mieć chmurę a opłacam póki co mały pakiet na Apple cloud i mógłbym większy ale nie wiem czy to na androidzie działa. Jednak wolałbym mieć lokalny dostęp do plików.

@smk666 ehh
A o co chodzi z tym burdelem w galerii?


@desygnat:
U mnie przy pierwszym imporcie źle odczytał tagi daty wykonania z niektórych zdjęć i po synchronizacji na telefon stare zdjęcia wymieszały się z nowymi oraz tymi lokalnymi i z iCloud (którego używam do "bieżących" zdjęć w synchronizacji rodzinnej z żoną), bo chmura Synology nadała im datę importu jako datę wykonania. Sporo miałem poprawiania ręcznego biblioteki fotek od 2006 roku z kilkudziesięciu