Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki z #it, opowiedzcie jak to u was jest. Macie produkt, aplikacje nad którym pracuje zespół ludzi, w tym product owner, frontent deweloper i backend deweloper.

Przychodzi produkt owner i mówi że chce wdrożyc ficzer powiedzmy X. I teraz pytanie, jak to u was jest, kto decyduje o tym jak dany ficzer na działać? Kto definiuje że przycisk Y ma być tu i robić to ? Czy deweloperzy u was mają jakiś wpływ na to jak ficzer ma działać?

Pytam bo w pracy mamy trochę problem z tym zdefiniowaniem jak coś działać i się zachowywać, każdy ma inny pomysł i na spotkaniach jest wielka dyskusja jak cos ma działać i każdy chce przekonać każdego o swoim pomyśle.
#it #programowanie
  • 6
@takecare: to zależy. Głowy nie dam, czy powiedzmy taki scrum to oficjalnie definiuje, kto powinien tworzyć "user stories". Przeważnie jednak zajmuje się tym PO (średnie wyjście moim zdaniem), lub cały zespół (lepsze wyjście), lub dedykowane osoby rozmawiające z osobami decyzyjnymi (stakeholderami) czy klientami. W przypadku typowego UI/UX to jednak przeważnie zajmują się tym specjalni ludzie, lub ludzie specjalnego przeznaczenia ;) których jedyną pracą jest zbieranie danych od użytkowników, analiza rynku, tworzenie
@takecare: imho nawet wyobraz sobie inną życiową sytuacje. Remont mieszkania w innym mieście. Wyznaczam mojego PO. Osobę, której ufam, która zna mój gust co do plytek itp. I to PO zdba o to żeby finalnie to wyglądało po mojemu. PO jest reprezentantem biznesu, stackholderow, klienta.