Wpis z mikrobloga

PiSowskie trolle zakopują masowo znaleziska z #orlen.
Nie wiem, czy wiecie, ale wyszła nowa notka z wynikami finansowymi Grupy Orlen.

Oczywiście wychodzi na to, że Orlen rok do roku zarobił na nas — Polakach i Polkach — o 144% więcej niż przed rokiem (wskaźnik EBITDA LIFO). Pewnie tu się zlecą, że trzeba porównywać inny wskaźnik.
Którego nie wybierzecie — Grupa PKN Orlen grabiła nas przez cały 2022 rok, wykorzystując w podły sposób wojnę (#wojna) w #ukraina z #rosja

Nie wiem, czy pamiętacie, ale Orlen mówił, że marże na stacjach to tylko 3% - no tak, ale marże rafineryjne (a Orlen jest głównym dostawcą paliw do prawie każdej stacji paliw w Polsce) - wzrosły o 363%!

Premier #morawiecki oraz #obajtek wymyślili jakąś bzdurę, że jest to robione po to, żeby nie było czuć wzrostu cen.
Kogo oni mają za idiotów? Najwyraźniej swoich wyborców.

PKN Orlen jest sponsorem strategicznym inflacji w Polsce.
Dodatkowo — przez zmniejszenie VAT na paliwo — po pierwsze — zwiększono (zapewne niezbyt zgodnie z prawem) zyski koncernu (ów) naftowych, a po drugie uderzono w przedsiębiorców, dla których paliwo jest kosztem uzyskania przychodu (upieczenie chleba, czy później przewiezienie go do sklepów).

Mieliśmy problemy z mafiami VATowskimi,
jak zatem nazwać to, co zrobiono rzekomo dla dobra suwerena?

Grupa PKN Orlen zyskała na zmianie VATu jakieś 80 mld złotych (tutaj proszę bystrzaków o dokładniejsze policzenie tego jak zmiana podatku o 13pp wpłynęła na zysk Orlenu).

Vateusz powiedział jeszcze jedną dziwną rzecz: Norwegowie mają się podzielić nadmiarowym zyskiem z paliw z resztą społeczeństwa.

Zapewne Grupa PKN Orlen też podzieli się nadmiarowymi zyskami.
Fundując pośrednio i bezpośrednio kampanię wyborczą PiS.
Kupując i niszcząc wolne media w Polsce.
Opłacając prawników i procesy rzetelnym dziennikarzom, którzy punktują hipokryzje Obajtka i Morawieckiego.

Mam nadzieję, że na jesieni wybierzecie lepszą zmianę.
Kaczyński to ściema, Kaczyński to bieda, a PiS to ubóstwo.

Dziękuję.

#biednakaczka
  • 60
@wyqop: niby w 100% sie z Toba zgadzam, ale gdzie jest ta lepsza zmiana? „Opozycja”, ktorej strategia wygranej jest obiecac spoleczenstwu to samo co obecnie rzadzacy (oczywiscie dodajac po stowe-dwie do wszystkiego)? Czy jedyna partia ktora osmiela sie glosowac w sejmie przeciwko PiSowi, ale za to sklada sie z samych odklejencow? Jak ktos chce zaglosowac w Polsce na prawdziwa, sensowna opozycje, to nie ma takiego wyboru.
@mial85: Tak — Niemiec z Berlina by przyjechał do Polski zatankować swoją BMW X7, a potem zjadłby dużego Hot-Doga na Orlenie.
Ciekawostka — gdybyśmy zamiast zapłacić kary za Turów, kupili dużego Hot-Doga na Orlenie, to dla każdego Polaka i Polki, od niemowlaka (przez average wykopek), przez młodzież po emeryta. Dla każdego i każdej mielibyśmy jedenaście dużych Hot-Dogów. A kary ciągle rosną.
@Sterling_Archer: Zawsze jest wybór.

Warto sobie zadać pytania:
- Czy jestem za tym, aby wolność prasy była ograniczana nadal? (A już jest na 66 miejscu, gdzie w 2015 roku byliśmy na 18 miejscu...)
- Czy jestem za tym, żeby polityk decydował o moim wyznaniu, moim ciele czy mojej miłości lub miłości mojego dziecka?
- Czy chcę kontynuacji programów Willa+, Nepotyzm+, które uwłaszczają naszą Polskę i nasze ciężko wypracowane pieniądze? Czy chcę
Ale np. ze 36 miliardow mają zaplanowane na inwestycje w 2023, to cisza? Zapoznales sie z tymi danymi?


@AddIcTTT: Co z pozostałymi, ponad 40 miliardami, które nam zabrali?
Ogólnie fajnie, że nas wyruchali, więc mają pieniądze...

Firma, korzystając ze swojego statusu monopolisty, zawyżała ceny paliw, by znacznie zwiększyć swój zysk kosztem budżetu państwa (wykorzystali zmniejszenie podatku), i ludzi.

Może przykład Ci przemówi do rozumu.
Jakbyś się czuł gdyby nagle piekarnie zwiększyły
Ale np. ze 36 miliardow mają zaplanowane na inwestycje w 2023, to cisza? Zapoznales sie z tymi danymi?


@AddIcTTT: Dokładnie 0bajtek zrobił szybsze dystrybutory. 0bajtek pozwolił aby Polacy mogli więcej wydawać na swoje potrzeby związane z podróżowaniem. Ale i tak wszystkim źle. P0lacy to tylko narzekać potrafią.

P0laki to tylko gównem każdego obrzucają.