Wpis z mikrobloga

#tauron #prad
Tauron naliczył mi 300 zł jakiejś opłaty handlowej za dwa miesiące od nowego roku. Nie zmieniłem taryfy na taką jak chcieli i za to mam placic. Można się od tego jakoś odwołać?
  • 22
Nie zmieniłem taryfy na taką jak chcieli i za to mam placic.


@Thorus88: Dostales w listopadzie/grudniu list z informacja o zmianie oplaty wraz z nadejsciem 2023roku i zapewne to zignorowales.
To nie byla zmiana umowy na taka jaka oni chcecli, tylko oni mieli obowiazek cie poinformowac, ze oplata wzrosnie i jesli chcesz tego uniknac mozesz zmienic umowe. Nie zrobiles tego, wiec raczej nie ma opcji na unikniecie oplaty, za usluge ktora
@PurpleHaze @sberatel Dzięki za odpowiedzi. Dzwoniłem do Tauronu, spędziłem godzinę czekając na połączenie, więc chyba więcej osób spotkało się z taka niespodzianką w nowym roku. Myślałem że może jest jakiś sposób, żeby anulowali te opłatę, którego sprzedawca na infolinii mi nie chciał mi zdradzić. Wydaje mi się, że to jest tak średnio w porządku, że oni przesyłają kilkadziesiąt stron papierów, gdzie nie było to jasno określone na wstępie na czym będzie polegać
@dWRkb3dlbHVmNzgwNA: a jak wezmę te taryfę sprzedawcy to mam pewność że mnie potem znowu nie wydymają? Ten koleś na infolinii mi obiecał że jak się zgodzę na taryfę eko to dostanę zwrot połowy z tej opłaty handlowej która muszę zapłacić za styczeń i luty. Jeszcze jest jakaś taryfa eko +las. Czy to jest nawiązanie do tego, że w Polsce jak w lesie? Dlaczego nie ma taryfy chlew+gówno?
@Thorus88 nie było 150 stron papierów, zato była ładna ulotka z opcjami i opłatami jakie masz do wyboru. Pocieszę cię, że w styczniu ponoć anulowali ludziom tę opłatę dodatkową ale trzeba było iść do BOK.
@Thorus88: Tylko i wyłącznie weź taryfę sprzedawcy. Jest to taryfa zatwierdzana przez URE, dzięki czemu masz gwarancję braku niepotrzebnych opłat w postaci np. opłaty handlowej. Zmiana obowiązuje bezterminowo. Nie zgadzaj się na nic innego, nie słuchaj tych bajek. Wciskają ci bo mają z tego wielkie zyski, a przed tym co dobre dla ciebie będą się bronić jak tylko mogą.
Dodatkowym plusem tej taryfy jest to, że nie mogą cię obciążyć za
@Thorus88: Podpisując ,,gwarancję stałej całej" zgodziłeś się na rozliczanie po stawkach z ich cennika, poza taryfą sprzedawcy. Przed wprowadzeniem nowego cennika nie zgłosiłeś sprzeciwu, to uznali że się zgadzasz. Na tym drobnym druczku nie pisali w końcu o rodzaju listu, jedynie dając wybór informowania pomiędzy listem a e-mailem. A to że nie wiedziałeś, to ich to nie interesuje.
@kankanet: Dzwoniłem tam kilka razy najpierw mnie zbajerowali jakąś taryfa eko. Potem jak tu mnie Mirkowie poinstruowali zadzwoniłem i zmieniłem niby na te taryfe sprzedawcy, ale teraz już sam nie wiem jaka mam, bo mi pokazuje w aplikacji g11 taryfa z cennikiem, ale ten rachunek mi zmieniła się kwotą na niższą, a z faktury to już sam nie rozumiem co i za co place, bo tam tyle jest tych pozycji, że
@Thorus88: dzięki za odpowiedź. Nie pomyslalbym że Tauron zastosuje takie metody jak zwykli naciągacze eh. A ciężko było ich przegadać o tę zmianę cennika, jakieś rady ?
@kankanet: też się nie spodziewałem takiej zagrywki z ich strony. Trochę już żyje, ale skala naciagactwa jaka jest teraz mnie przeraża. Powiedziałem, że chce bez opłaty handlowej. I przygotuj się, że będziesz czekał godzinę na połączenie, a potem Ci powiedzą, że to inny dział się zajmuje i Cię przełączą i znowu będziesz czekał godzinę i tak kilka razy, taka zabawa.