Wpis z mikrobloga

@Roszp: Spytam się jako eksperta Ciebie.
1. Co sądzisz o teorii spiskowej że audiovoodo to tak naprawdę pralnia brudnych pieniędzy?
2. Badałeś to pod kątem jakiejś choroby psychicznej?
3. Czy audiovoodo jest wyjątkowo mocno zje*ane czy "każda rzecz/zainteroswanie" ma swoich voodo?
niby smieszne a mi bez filtra pradu szumia gniazda usb a moze i nawet hdmi? XD mikrofon przez usb to szumial na pewno, jak za starych dobrych czasow kart analogowych, podlaczylem przez przedluzacz z filtrem i przeszlo, moze uszkodzony zasilacz w kompie ale nadal jest mozliwe mimo ze to usb czy hdmi.
@Titsuman: po pierwsze primo: nie uważam się za eksperta, raczej za obserwatora, dlatego z tej perspektywy odpowiem na Twoje pytania:

1. Co sądzisz o teorii spiskowej że audiovoodo to tak naprawdę pralnia brudnych pieniędzy?


@Titsuman: Nie wydaje mi się, żeby tak było. Pierwsze akcesoria audiovoodoo, o których mi wiadomo, pochodzą z lat 80. I one wtedy nie były jeszcze szalenie wycenione. Ten rynek się rozwija wraz z wypieraniem asertywności osób,
@twardy_kij: często się spotykam ze zdaniem podobnym do Twojego, zapytałem więc mądrej osoby, dlaczego USB może się tak zachowywać. Okazuje się, że powodów może być kilka (zależnie od tego, jaki to szum), np. jak masz nieuziemiony zasilacz od komputera to nie zadziałają filtry EMI.
@Roszp: a to nie jest wazne bo wystarczy jakis zwykly tani filtr (taki wstawialem tez do subwoffera gdy robily sie jakies petle miedzy zasilaczami a jakimis rozdzielaczami czinczy, wstawilem i przestalo pierdziec) ale sam fakt jest taki ze pomimo ze cos jest "cyfrowe" to moze przepuszczac i warto filtry 240V stosowac dla swietego spokoju do audio czy nawet wideo. Mam uziemiony no i co z tego? moze sie zepsul a moze
twardy_kij - @Roszp: a to nie jest wazne bo wystarczy jakis zwykly tani filtr (taki w...

źródło: S7a82d830cc3e441ebc5416bac9ac02e5s

Pobierz
@Roszp: Kiedyś już pytałem pod postem z tego tagu, ale nikt nie odpowiedział. Rozumiem FLAC, WAV, generalnie lossless słuchając względem MP3, YouTube i innych serwisów ale no właśnie. Jak wypadają serwisy streamingowe w tym przypadku? Z tego co pamiętam SoundCloud odtwarzał w niższej jakości niż nagranie pobrane, Bandcamp też. Jeszcze się okaże, że elitysci popełniają najprostszy błąd wybierając stream 128kbps jak z kasety i czują JAKOŚĆ.
https://jcat.eu/product/optimo-s-atx/

I teraz nie pamiętam, ale wydaje mi się, że to jest klasa AB ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także szału ze sprawnością nie ma xD


@Roszp: Bezpiecznik 230V 6,3A a na wyjściu niecałe 500W ma... matematykę zostawiam tobie :D

W nowoczesnym, dobrze ocieplonym budynku mógłby spokojnie robić za źródło ciepła przynajmniej na pokój w którym stoi.
Jak wypadają serwisy streamingowe w tym przypadku? Z tego co pamiętam SoundCloud odtwarzał w niższej jakości niż nagranie pobrane, Bandcamp też


@Sebastian_II_Mordeczka: to jest dosyć złożona kwestia, szczególnie jeśli mówimy o odtwarzaniu bezstratnym – niektóre serwisy decydują się na FLAC (np. quobuz), inne na mqa (i flac, Tidal), a taki Spotify ciągle tylko mówi o planie hajfaj i dziaba tam widać. Te niższe jakości to mogą być np. mp3 320 kbps