Wpis z mikrobloga

Krótkie podsumowanie wojny:

Rosja (której praktycznie nikt nie pomaga):
- niewielki spadek PKB
- trudność w dostępie do niektórych towarów "nie pierwszej potrzeby".
- strata ~100k obywateli: część żołnierzy, ale głównie więźniów, pijaków, bezdomnych, bezrobotnych (takich brano jako pierwszych podczas mobilizacji)
- niewielka strata sprzętu i pojazdów wojskowych (poważne straty dotyczą starego sprzętu wojskowego)

Ukraina (której to pomaga tak wielu):
- ubytek kilku milionów obywateli
- śmierć 100k+ żołnierzy
- śmierć niezliczonej ilości cywili
- zniszczone miasta i wsie
- skradzione 100k+ dzieci
- zniszczona infrastruktura krytyczna
- gospodarka w ruinie wymagająca stałej "kroplówki" w wysokości kilku mld Euro od Europy/Stanów/Innych
- olbrzymi spadek PKB

To tak na szybko. Ale wiadomo, wykopki "hehehe 3 dniowa operacja hehe gdzie was Kijów onuce" a prawda jest taka, że jak ktoś tu jest na skraju śmierci to jest to Ukraina.

#ukraina
  • 100
@TrudnyMinus: no niby tak, ale nie do końca...

- Ruscy stracili dosyć sporo prawdziwych żołnierzy, nie tylko tych pijaczków i rabusiów o których piszesz, wyjechało w #!$%@? specjalistów w tym z branży finansowej i IT
- Zrobili powszechną mobilizację, czyli #!$%@? w kamasze randomowych ludzi - w tym dobrych i potrzebnych pracowników
- Zezłomowano w #!$%@? sprzętu wojskowego w tym te ich okręty
Co najważniejsze udowodniono, że zachodnia broń jest lepsza
@TrudnyMinus Ukraińcy którzy się bronią stracili tyle samo żołnierzy co atakujący Rosjanie xDDDD uśmiałem się, straty utkainy do Rosji w najgorszym przypadku to 1:2 a moze byc nawet 1:3. Rosjanie stracili masę ludzi w wltarnych jednostkach, a stary sprzet jak t62 to oni wyciągali bo ich mniej stary sprzęt stracili, a nowy to ja nie wiem jaki niby jest xD.
gdzie nakłamał?


@Nieszkodnik: może i nie nakłamał, ale zmanipulował dane i zrobił #!$%@?ę z logiki xD czy Rosję ktoś zaatakował? Czy ktoś bombarduje Moskwę i strzela do cywili na ulicach? No właśnie. Więc jak można porównać straty kraju, który został brutalnie zaatakowany przez niby światowe mocarstwo, ze stratami agresora, który sobie wygodnie prowadzi operację militarną poza swoimi granicami, a i tak ledwo daje radę... Trzeba być młotem bardziej tępym niż typowy
@c10h14n2: Posluchaj przemówienia Putina i sam zaprzeczy temu co tutaj piszesz. Na jakiej Ukrainie on chciał się zatrzymać jak wg. niego Polska to ich historyczne tereny siłą wyrwane przez nato xD Tak zdobyli to co chcieli że musieli z Chersonia się wycofać, stolicy obwodu który anektowali.
@c10h14n2: ja cie nazwę- głupi Polak, Mądry po szkodzie. W ostatnim wieku Rosja zaatakowała Polskę w 1917 roku, potem w 1939, a potem od 1945 roku "pokojową okupacja" i ruskie wojkso w Polsce na stałe. I zawsze znajdzie się głupek, co w szkole sobie nie dawał rady z historia, i będzie próbował bronić Rosję. GŁUPEK WIOSKOWY, tak brzmi twoje przezwisko.
Ukraińcy którzy się bronią stracili tyle samo żołnierzy co atakujący Rosjanie xDDDD uśmiałem się,


@zbigniew23: to pewnie się się też śmiałeś, jak USA atakowało np. Irak, co nie? Amerykanie atakowali i mieli mniejsze straty, śmiechu warte, nieprawdaż?