Wpis z mikrobloga

Skrzypczak o zaporach:

- Nie wiem, czemu ma to służyć. Jestem tą sytuacją szczerze zaskoczony - powiedział gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, komentując zapowiedzianą przez szefa MON Mariusza Błaszczaka prewencyjną rozbudowę zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią.

„Rozpoczęliśmy prewencyjną rozbudowę zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią. To element naszej strategii obrony i odstraszania. Pierwsze umocnienia są już rozmieszczane na granicy z Obwodem Kaliningradzkim” - poinformował w czwartek w mediach społecznościowych minister obrony narodowej.

Z kolei Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych przekazał, że stalowe zapory są wykonywane w Warsztatach Technicznych.

- Nie wiem, czemu ma to służyć. Jestem tą sytuacją szczerze zaskoczony - powiedział w rozmowie z „Faktem” gen. Waldemar Skrzypczak. Były dowódca Wojsk Lądowych ocenił, że są to zapory inżynieryjne, które ustawia się wtedy, gdy „ma nastąpić niespodziewany atak”, ale nie wtedy, kiedy wojna jest daleko. - Czy to znaczy, że państwo polskie spodziewa się agresji jutro? Czy to znaczy, że minister obrony narodowej wie coś, o czym Polacy jeszcze nie wiedzą? - zastanawiał się.

- Nie bardzo wiem, czemu ma to służyć, bo w Obwodzie Kaliningradzkim wojska nie ma, 11. Korpus Armijny bije się na wschodzie Ukrainy i jest pobity. Tam wojska takiego, które mogłoby nam zagrozić, praktycznie nie ma - podkreślił generał, zwracając uwagę, że „Rosjanie w najbliższym czasie nawet nie mają co przerzucić do Obwodu Kaliningradzkiego”. - Całe wojsko łącznie z brygadą piechoty morskiej, wyprowadzili do Ukrainy - zauważył.

- Być może stało się coś, o czym my nie wiemy, a wie Ministerstwo Obrony Narodowej. Ale nie wynikało ani z zachowań (sekretarza generalnego NATO Jensa) Stoltenberga, ani (prezydenta USA Joe) Bidena, że w tej chwili grozi nam jakieś uderzenie wojsk rosyjskich z Obwodu Kaliningradzkiego - dodał generał Waldemar Skrzypczak.

Zrodlo: https://www.rp.pl/wojsko/art38012881-gen-skrzypczak-zapory-na-granicy-nie-bardzo-wiem-czemu-ma-to-sluzyc

#ukraina
Pobierz Dorodny_Wieprz - Skrzypczak o zaporach:

- Nie wiem, czemu ma to służyć. Jestem tą sy...
źródło:
  • 7
@KaiserBrotchen: zawsze się zastanawiam czy ludzie ogólnie myślą, że ci ludzie na górze są takimi debilami jakimi się często wydają. Są takie jednostki jak kowalski, kempa, piotrowicz, waszczykowski, czarnecki, macierewicz, sasin, pawłowicz, czarnek, ale większość ludzi jest przynajmniej normalna dobra kogo ja chce oszukać xd