Wpis z mikrobloga

Po wieczorze spędzonym z PSVR2 napisze NIEPOPULARNA OPINIE :) kurde ja to chyba jestem jakiś inny xD trudno xD
Pierwsze subiektyne mini podsumowanie (plusy i minusy). Tak, wiem nie grałem we wszystkie gry i nie testowałem sprzętu przez DWA MIESIACE, ale jak wyżej to pierwsze wrażenia :

1 Horizon The Call od The Mountain dla mnie zbyt bajkowa, przehajpowana gra, ktoś z pierwszych testerów na YT (zapewne opłacony przez Sony) wspominał że trzeba się postarać wspinając się, układać specjalnie ręce itd... Bull Shit, wszystko idzie liniowo, byle jak trzymasz rękę to i tak Cię złapie (wiadomo raczkująca technologia VR, ale po co wciskać takie kity).
Grafika ładna, ale zbyt przerysowana i zbyt bajkowa, w tym świecie brakuje brudu takiego jak np. Resident Evil, ale to może specyfika gry, mi nie podeszło. Najlepsze z tej gry był rozwalania przedmiotów które można było podnieść itp. Strzelanie z łuku w miarę ok, ale bez oh, ah. Jakieś te przepaście nie robią na mnie wrażenia.
Tak samo, mega zajebista gra na pierwsze PSVR miał być Astrobot.... z pierwszego PSVR. Może i mechanika ok, ale gra ewidentnie przechajpowana. Dla mnie najlepsze gry na PSVR1 to było: The Walking Dead, Tetris Effect, Until Dawno: Rush and Blood, było też że 2 indyki które były fajne ale nie pamiętam tytułów.

W moim odczuciu zdecydowanie lepsza gra od Horizona jest Resident Evil na PSVR2, gdybym miał wybierać to bez wahania kupuje RE a Horizona w ogóle bym nie kupił, bo.....wieje nudą

Skanowanie otoczenia i ogólnie jakość obrazu w PSVR2 MEGA. Mam nadzieję że będzie YouTube VR, jeśli tak to będą najlepsze gogle w tej cenie na rynku. Urządzenie z mega potencjałem.

Dziś będę testował GT7.

Must have na PSVR2 to musi być YouTube VR, niech w końcu dogadają się z YouTube do cholerki jasnej. Quest 2 ma od ręki te apki i wiele innych. Do szczęścia brakuje tylko HL Alyx.
Następne moje zakupy to będzie Tetris Effect, były zajebiste nawet na przestarzałym PSVR1 (kto nie grał, niech spróbuje - wiem droga gra ale jeśli myślicie że to zwykle układanie klocków... to bardziej jak medytacja w kosmosie) :)
Potem poleci The Walking Dead i w sumie nie wiem co jeszcze... Dlatego czekam na YT VR bo tam ciągle coś nowego się pojawia.
Jak macie pytania to śmiało :)
Czy gogle warte tej ceny? Z takim małym potencjałem gier, nie :)
Hejt też miło widziany :)

#playstation #playstation5 #ps5 #vr #psvr #psvr2
  • 15
@lyman11: cała masa filmów. Od podróży po filmy sportowe, sztuki walki, skoki spadochronowe, miasta wszelkiej maści krajów jak też święta różnych obrzędów, na sensualnych filmikach kończąc.
Sam posiadam kamerkę VR 3D więc dokumentuje wiele wydarzeń.
@mustafas00 A tak z ciekawości do czego potrzebne jest te śledzenie oczu jak soczewki nadal ostrość maja w środku? Do celowania i forwarding renderingu tylko? No bo po co ostrzyć obraz na obrzeżach soczewek jak i tak tam nie ma ostrości?
@e_m_p Mnie zupełne nie jara większość filmów "vr" na YT. Mowa tu o tych 360 stopni. Po pierwsze rozdzielczość, nawet 12K, nie robi szału, a po drugie ma się wrażenie siedzenia wewnątrz jakiejś kuli, na którą rzutowany jest obraz. Zero efektu głębi.

Dużo lepsze są filmy 3D 180/200/220 stopni, bo tam widzenie stereoskopowe robi robotę. Niestety to w jaki sposób są nagrywane, warunkuje sposób, w jaki trzeba je oglądać. Mianowicie nie można
@lyman11: Na oculus TV są fajne filmiki z eskapady na Everest na przykład (nie mam pod ręką, więc nie podam tytułu ale na pewno jest w top watched), do tego takie zwiedzanie w stylu https://www.youtube.com/watch?v=KGerjHMa90s

Ja korzystam z Oculus Quest 2 i to nie jest jakiś mega sprzęt, a jakość nagrań pewnie potrzebuje jeszcze paru generacji sprzętu, żeby była jak brzytwa, ale takie doświadczenie VR bardzo różni się w porównaniu z
@PieceOfShit: Ja myślę, że głównym problemem jest tutaj sprzęt do nagrań i zupełnie się zgadzam, że jeszcze kilka lat upłynie zanim się tu coś naprawdę dobrego pojawi.

Pisząc komentarz w głowie miałem to, że taki VR to jest już kolejny poziom i nawet średniej jakości film z jakiejś wyprawy górskiej ma ten efekt wow, którego na płaskim ekranie nie doświadczysz nawet w 4k.

Mam nadzieję, że w miarę popularyzacji VRu się