Wpis z mikrobloga

Czy z ofertami dla juniorów jest jeszcze gorzej niż w zeszłym roku?

Ja obserwuję na junior java, głównie na nofluff i justjoinit i wg mnie jest masakra. Jedna oferta dziennie na całą Polskę to jest maks (często jest to oferta na full stacka). Czasem przez tydzień wejdą 2-3 oferty tylko (zaznaczam, że na całą Polskę, wyłączyłem filtr na moje miasto)

W zeszłym roku słuchałem komentarzy, że trzeba poczekać na nowy rok bo nowe projekty, budżety itp. i że powinno być lepiej.
A niestety wydaje mi się, że jest coraz gorzej.

Też tak u was jest czy tylko ja mam takie błędne wrażenie? Może w ogóle źle szukam?

(PS ktoś to w ogóle czyta po nowym wykopie? )

#programowanie #programista3k #pracait #programista15k #it
  • 14
@robert_blaszczykowski: Są rekrutacje na stanowiska juniorskie tylko nie przez ogólnopolskie portale. Nie ma sensu zamieszczać tam ogłoszeń bo i tak jest masa ludzi, którzy składają CV nawet bez ogłoszenia, są ludzie którzy szukają kontaktu na wszelakich linkedinach i są niejako "na kolejce". Dosłownie w każdej branży 95% stanowisk niepolegających na staniu przy taśmie za najniższą jest obsadzanych w ten sposób. Zawsze jest jakiś kuzyn, szwagier, kolega ze studiów, czy ktoś z
@wcaleniepchamsiewmultikonto: Najczęściej nigdzie. Wybierają z dostępnych CV już złożonych, z ludzi którzy szukają kontaktów bezpośrednio z HRem na linkedinach, zostawiają ludzi po stażach, pytają pracowników czy nie mają kogoś zdolnego na studiach czy w kręgu znajomych. Czasem pozwalają zmienić stanowisko komuś pracującemu u nich w innym dziale. Tu nie ma żadnej reguły poza taką, że wchodząc na stronę z ogłoszeniami znajdziesz na taki JS 1800 ofert z tego 10 juniorskich z
@robert_blaszczykowski:
Jest trudniej i jest mało ofert juniorskich, to prawda. Sam się zacząłem niedawno rozglądać za czymś w .NET. Wymagania ogromne, ofert mało, no nie jest łatwo. Da się wejść do branży, ale trzeba na prawdę sporo umieć. Ja daję sobie czas do wakacji na wykucie fullstack developmentu w .NET.

Wszyscy rzucili się na Javę i JavaScript przez co na jedno miejsce nie raz jest i po 500 cv. Ja wybrałem
@robert_blaszczykowski: jedyne co możesz zrobić to przycisnąć w domowym zaciszu do poziomu mida(wiedzą). a następnie budować sieć kontaktów, z których ktoś kiedyś będzie zatrudniał, jobboardy olać przez nie nic nie znajdziesz. nie będzie łatwo, ale też nie ma prostszej drogi