Wpis z mikrobloga

@macieyy: Nie.

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/bezpieczny-kredyt

kredytobiorca oraz osoby wchodzące w skład jego gospodarstwa domowego nie posiadają i nie posiadały prawa własności lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego, chyba że prawo do dotyczy łącznie nie więcej niż 1/2 udziału w jednym lokalu albo domu, zostało odziedziczone, a kredytobiorca nie zamieszkuje pod tym adresem,

kredytobiorcy oraz osobom wchodzącym w skład jego gospodarstwa domowego nie przysługuje i nie przysługiwało spółdzielcze prawo dotyczące lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego,
@macieyy: To była pierwsza propozycja, ale jak w pierwszej kolejności pseudoinwestorzy, zaczeli gadać o tym że kupią na siebie, żonę, dzieci itd. bo rata po 2k a każde mieszkanie wynajmie po 4k. Także jak już masz mieszkanie to się nie łapiesz
@Phoryn: Limit na m2 byłby o tyle durny, że m2 nie jest optymalna dla rodzin. Mi się wydaje że mogą wprowadzić jeszcze ograniczenia, na zasadzie kredo możesz wziąć sam, albo z partnerem, ale odpada dopisywanie np. rodziców do poprawienia zdolności. Może kryterium dochodowe, ale to było by też dziwne, bo kredyt domyślnie nie jest dla biednych ludzi
@Phoryn: Ale limit ceny z metra nic by tu nie dał, bo albo w takiej Warszawie nie będziesz mógł kupić 40m2 albo będą zawyżać ceny na prowincji. Tu bardziej jest kwestia tego że jak na 9 rozsądnych osób które nie dadzą 7k z metra znajdzie się jeden który kupi za 10k za m2, to osoby które nie chcą przepłacać odpadają w przedbiegach.
Mi nawet pasowałyby limity dochodów gdyby wynosiły np. 6-11k
@Phoryn: jak wejdzie limit na m2 to tylko na zadupiach ludzie coś kupia, bo w Wawie/KRK małe mieszkania, które się mieszcza w limicie są po 14/15k z metra w sensownych lokalizacjach i nowym budownictwie.

@Szemiques

Mi nawet pasowałyby limity dochodów gdyby wynosiły np. 6-11k na rękę, bo powyżej to burżuje a poniżej to cię nie stać


Widać chłopie, że za dużo nie zarabiasz, bo 11k na rękę dla singla w dużym
@majkel88: Nie uważam żeby jak ktoś zarabia nawet 20k na rękę był burżujem to było przedstawienie logiki jaka mam panuje w społeczeństwie.
Aczkolwiek jeśli ktoś zarabia 15k-20k na rękę to raczej, nie musi czekać na kredyt2%
@KakaowyTaboret: ślubu jeszcze nie mamy, lecz fajnie byłoby wziąć RAZEM to mieszkanie - dzięki PiS, po raz kolejny mi pomogliscie xD

@Szemiques no właśnie dałbym sobie rękę uciąć że gdzieś tak widziałem

@Szemiques czemu nie, nie ma mieszkania, więc jak najbardziej powinien mu się ten kredyt nalezec. Nie kradnie przeciez tych pieniędzy, w wręcz jest okradany przez złodziejskie stawki podatkow
@macieyy: powodzenia w kombinowaniu i oby się udało xD Ja co prawda wylądowałem na wtórnym bo żaden pierwotny nie spełniał moich wygórowanych oczekiwań (wygórowane... możliwość rozdzielenia kuchni i salonu tak by w obu pomieszczeniach było okno) więc może będę w stanie doradzić na co zwrócić uwagę :)