Wpis z mikrobloga

Czeka mnie kupno laptopa. Rozważam Macbooka. Zrobiłem niewielki research, z którego wynika, że
- Air M1 z procesorami Intel miały rozmaite problemy;
- Air M2 się przegrzewa i odpryskuje lakier;
- Pro z M1 i M2 powielają problemy Airów.

Potrzebuję lapka głównie do:
- łażenia po necie;
- tworzenia tekstów;
- prostej obróbki grafiki (GIMP);
- oglądania filmów;
- korzystania z komunikatorów (video calle).

Nie gram, nie obsługuję zaawansowanej grafiki. Jaki sprzęt Apple'a warto wybrać, żeby nie przepłacać za zbędne dodatki, z których przy takim skromnym użyciu się nie skorzysta? Jaki wybrać sprzęt (rocznik, model, dystrybucja), żeby uniknąć problemów, o których napisałem na wstępie?

Będę wdzięczny za fachowy głos ekspertów. Zaznaczam, że pytam o Maca, więc opinie typu "Kup Della czy HP" nic tu nie wnoszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#apple #laptopy #macbook #pytanie
  • 11
@walkowery: Jakikolwiek z tych wybierzesz będziesz zadowolony, bierz taki na jaki Ci budżet pozwala. Problemy tu opisane są wiekszosci szukanie na sile. Pisze z perspektywy osoby której przewija sie kilkanascie tych komputerów rocznie przez firmę. Obudowy sa aluminiowe wiec jak bedziesz po nich jezdzil metalowa wtyczka albo uderzal nia o sciane, to tak moze sie wgniesc porysowac albo odprysnac, przy normalnej pracy nie ma prawa. Wszystkie M są bardzo chłodne, grzeja
@walkowery: nie wiem czy to problem istniejący w PL. Ktoś z M1 Air (a jest tu pełno) ma ten problem? Jak chcesz argumentów, że Air M1 to gówno i nie chcesz to powiedz, a znajdziemy. Ale to takie szukanie problemów na siłę...