Wpis z mikrobloga

Cześć! :) Jakie autko wybralibyście z trzech poniższych i dlaczego? Zależy mi na fajnym i ciekawym daily i od czasu do czasu pośmigania po torze :) Chyba, że polecacie coś innego w automacie +- 300 koni? :) Dzięki!

#motoryzacja #samochody #samochod #i30n #hyundai #ford #cupra #cupraleon #fordfocus #focus

Wybieram

  • Hyundai i30N Hatchback - 200k zł 32.2% (38)
  • Ford Focus ST - 190k zł 29.7% (35)
  • Cupra Leon - 180k zł 38.1% (45)

Oddanych głosów: 118

  • 38
fajnie Ci się tym śmiga? Ja jeździłem Formentorem 310km i nie było szału jakoś, jestem ciekawy czy taki Leonik będzie lepiej jeździł :)


@hipeq69: nie posiadam, byłem na jeździe próbnej :) a byłem bliski zamówienia, to żona na dom mnie namówiła..

A 250 na ekspresówce nie ma problemu dla tego auta. Spalanie rozsądne, w mieście to było coś koło 5l.
@hipeq69: rozważałeś używane mercedesy czy golfa? byłem przed podobnym wyborem ale w końcu sentyment wygrał i wjechał focus RS ale odpada jak chcesz automat. Hyundai poza brzemieniem i lampkami w fotelu to nie siadł mi jako coś więcej niż szybki hatchback ale wiadomo, to dość subiektywne odczucie. Najlepiej to przejechać się każdym i w którymś ci kliknie, że to jest ten ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@retardo: no właśnie jakoś używanego chyba nie chcę :D Chcę chyba raz w życiu nowe auto xd Focus RS super, bardzo mi się podoba, tylko brak automatu i u mnie to tak jak piszesz - niestety odpada :( Czym jeszcze jeździłeś i porównywałeś? :D
@hipeq69: a45s ale wg mnie za drogi oraz golf ale w kombi lecz, to przy okazji szukania większego auta, więc też w innych kategoriach patrzyłem. Podejrzewam, że od hatchbacka się wiele nie różni. Ot zwykle wozidło, dupy nie urwało przy całej reszcie. Terminy oczekiwania 2 lata mieli, więc na tym skończyło się moje zainteresowanie.
@hipeq69: wiesz może ile czeka sie na produkcje cupry hb 245hp?
Dla mnie i30 odpada bo nie ma nawet tempomatu adaptacyjnego, nie wspominając o światłach lepszych niż statyczne led
A Focus ST to silnik 2.3 i płacisz więcej a dostajesz mniej bo kasa idzie na akcyzę :(
@retardo: a45s super, ale to jednak już trochę inna półka cenowa jak dla mnie :( Kombiaki niestety odrzucam - nie mój klimat kompletnie :) Upalasz coś na torze tego Focusa?
@dzem_z_rzodkiewki niestety nie mam takich informacji :( No właśnie obecnie mam światła matrycowe i bardzo się boję tych w i30N, że będzie dramat jakiś :( Focus ST w sumie jest tańszy niż i30N :D
@hipeq69: oj jest dramat, jeżdżę teraz Ceedem z tymi samymi światłami full led i muszę niepodświetlonym kółkiem regulować wysokość w nocy jak włożę coś do bagażnika xD Jednym słowem #!$%@? żart za 200k (ja dałem za swojego 100k więc przeżyje)

A długich świateł praktycznie nie włączam bo jest taki ruch wieczorem w małopolsce

Owszem wiązka światła jest bardzo jasna i dobrze oświetla ale co z tego jak nie możesz się rozpędzić
@hipeq69: coś tam poupalam ale bez wariactw, bo jednak AC na torze nie działa xD Przy okazji przeglądu mi wrzucili stockowe klocki, więc niech się przez zimę zużyją, oponki nowe czekają to coś tam będzie grzane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dzem_z_rzodkiewki przy okazji szukania dużego auta też się nad octavią rs zastanawiałem ale czas oczekiwania był dramatem. Recenzje autko zbierało dobre. U mnie w końcu wygrał Arteon.