Wpis z mikrobloga

Czy teraz dalej jest przy niektórych terminalach płatniczych w Polsce kartą Revolut, jest zapytanie jak zapłacić czy w PLN czy zwykłej walucie czyli funty? Jeżeli mam konto doładowane w PLN.
#revolut
  • 14
@wojciech_s: co to znaczy główna? XDDDD przecież wszystkie waluty na revolut są taka sama opcja. Zawsze jak placisz karta to idzie z tej w której jest transakcja lub gdy brakuje to kupujesz ta w której jest transakcja z salda tej której masz najwięcej
@programista15cm: mylisz się. Mam konto revolut założone na holandię, otrzymałem holenderski IBAN. Robiąc przelew z polskiego konta np. w mbanku na holenderski iban dostaję kasę na subkonto w euro a nie złotówki. Euro w tym wypadku to główna waluta.

Revolut ma umowy z bankami w różnych krajach. To dany bank w danym kraju daje CI IBAN i automatycznie główną walutą, w której wszystko jest rozliczane, jest waluta kraju, w którym konto
@wojciech_s: na każdym koncie (walucie) masz osobny IBAN. Co to znaczy, wszystko jest rozliczane? Do każdej waluty masz konto na której robisz wpłaty.

Najłatwiej jest robić wplaty przez Google pay w walucie karty której używasz i potem przewalutowac w revolut
Robiąc przelew z polskiego konta np. w mbanku na holenderski iban dostaję kasę na subkonto w euro a nie złotówki


@wojciech_s: to zrób wpłatę na polskie subkonto revolut? Spodziewales się że skoro zasilasz euro to Ci złotówek przybędzie? XDDDD
@wojciech_s: edit dla pl mam numer Polski. Dla uk osobny, a dla reszty litewski jeden. Anyway jak zmienisz kraj, co nie wymaga weryfikacji to zmienia Ci centrum rozliczeniowe i tyle. Anyway nie ma czegoś takiego jak główna waluta. Zawsze karta używa tej w której jest należność (to pytanie o walutę to scam operatora terminala), a jak Ci brakuje tej waluty to próbuje kupić z tej której masz najwięcej lub jest błąd
Czy teraz dalej jest przy niektórych terminalach płatniczych w Polsce kartą Revolut, jest zapytanie jak zapłacić czy w PLN czy zwykłej walucie czyli funty? Jeżeli mam konto doładowane w PLN.


@Duzy_Kotlet: w zaleznosci jaka masz karte i adres. jezeli masz polski adres, to wciaz mozesz miec karte rozpoznawana jak z UK i terminal moze pytac czy przewalutowac na gbp
@programista15cm: ja mam do wszystkich kont jeden, litewski. Jak zakładałem konto to Revolut był jeszcze w Wielkiej Brytani i miałem inny numer (ale nie pamiętam czy różny dla różnych walut). Od momentu jak mi przekształcili na numer Litewski, to na pewno mam wszędzie jeden. A no i sam Revolut w regulaminie używa zwrotu "waluta bazowa"