Wpis z mikrobloga

Mirki z tymi grafami w plikach #xml bo tak chyba najprościej mam ten program typu Yed super, sprawdzam inne, działa ale chyba nie pomyślano o samym wprowadzaniu danych, bo czy da się bez zabawy markami w #excel przerobic tabelkę lub tekst na samo wprowadzenie danych czyli pól tekstowych do takiego programu, żeby potem sobie łączyć i obrabiać dane..?

Nie wyobrażam sobie wpisywanie ręczne do programu Yed lub podobnego np. 100 pól tekstowych tylko po to aby miec plik xml do obróki, to się mija z celem, do wprowadzania danych są przecież arkusze kalkulacyjne...

i co teraz zostaje jakis parser xml? są dwa bezpłatne "OpenXML SDK" oraz Apache POI. kiepsko w wersjami 32bit pod windows..

Ale co np. z grafika prt scrynami?
** czyli zawsze jak w tagu #informatyka niby jest lepsze rozwiazanie do obróki danych ale tylko wybiórcze i nie do wszystkiego a jak chcesz coś robić to licz na painta..

Da się to jakoś obejsc aby szybko wprowadzic do xml lub czegoś podobnego do powyższego programu mnóstwo danych z arkusza nie ręcznie, obrobić w programie i dalej przetwarzać w tym grafikę jakby się dało np. zamiast grafu tekstowego jakis prt scren itd?

bo inaczej to nie ma sensu użytkowego, przetwarzać plik który jest nie do przerobienia, makra w excelu odpadają zawsze są jakies błędy i szkoda sie w to bawic..

?
#komputery#ciekawostki
#technologia #programowanie
#internet
  • 3
@Polinik: po ang jakoś odpowiadają.. myślałem że ktoś rozwiązał ten g..ny problem..

to chyba nie takie trudne po co studiować informatykę..? prosta rzecz chcę z akrusza kalkulacyjnego lub pliku teksotowego jak i prostego programu graficznego typu paint wprowadzic dane do pliku xml do grafów..

co jest trudne w zrozumieniu tego problemu? nikt nie będzie wklejał 100 grafów ręcznie

po ang mam taką odp ale to nie działa na win 7 32